اخبار

۱ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۱۹ تعداد بازدید: ۱۱۵

گردشگري از پيشران هاي توسعه خراسان شمالي است

گردشگري از پيشران هاي توسعه خراسان شمالي است

استاندار خراسان شمالی در دیدار مدیرعامل صندوق حفظ و احیای آثار تاریخی کشور، حوزه گردشگری را از پیشران های توسعه این استان خواند و گفت: تمام توان و هنر کاری ما باید تبدیل داشته ها و توانمندی های استان به فرصت های شغلی و ایجاد درآمد باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، دکتر شجاعی در این دیدار اظهار داشت: در گام نخست باید تمام تلاش و اهتمام ما معرفی فرصت ها و داشته های استان باشد تا با جذب گردشگردان مختلف بتوانیم از این ظرفیت ها کسب درآمد داشته باشیم.
وی ادامه داد: موقعیت خراسان شمالی به لحاظ جغرافیایی به گونه ای است که سالانه مسافران و زائران داخلی و خارجی فراوانی از محورهای ارتباطی این استان عبور می کنند و باید با برنامه ریزی مناسب بخشی از این مسافران جذب استان شوند.
دکتر شجاعی با بیان این که نگاه مردم خراسان شمالی به فعالیت های فرهنگی مطلوب است، تصریح کرد: نیروی جوان و فعال در استان وجود دارد اما درآمد این افراد بالا نیست و ما باید تلاش کنیم توان و ساعت کاری آنان به ارزش افزوده بالا تبدیل شود. وی افزود: بناهای تاریخی استان باید احیا و به عنوان سرمایه های تاریخی به خوبی حفظ و نگهداری شود و تاکید می کنم انجام یک پروژه باید کامل باشد تا سرمایه گذار برای ادامه حضور در استان تمایل داشته باشد.

گفتنی است؛ دکتر جانفشان مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور طی سفر دو روزه خود به خراسان شمالی در نشست های جداگانه ای با استاندار، شهردار و اعضای شورای شهر بجنورد دیدار و گفتگو داشت و همچنین از ابنیه تاریخی رباط قره بیل، مجموعه تاریخی عمارت مفخم و آیینه خانه، محوطه بنای سنگی اسپاخو بازدید کردند.

همچنین نمایشگاه «جشنواره ملی عکس بناهای تاریخی؛ احیاء» با حضور مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور در محل نگارخانه فرهنگسرای شهروند افتتاح شد و تا 5 دی ماه جاری پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه مندان است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto