اخبار

۱۴ آذر ۱۳۹۷ ۰۷:۴۶ تعداد بازدید: ۵۲۸

کسب رتبه برتر هنرمند خراسان شمالي در دومين نمايشگاه تخصصي زيراندازهاي سنتي

کسب رتبه برتر هنرمند خراسان شمالي در دومين نمايشگاه تخصصي زيراندازهاي سنتي

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: هنرمند این استان در دومین نمایشگاه تخصصی زیلو، حصیر و زیر اندازهای سنتی و یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی ایران-یزد، حائز رتبه برتر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، علی عابدی اظهار کرد: در بخش تخصصی این نمایشگاه، آقای دردی مراد سهندی در شاخص غرفه آرایی و فروش در رشته گلیم و دست بافته های آن، رتبه برتر را کسب کرد.

وی با اشاره به ثبت بجنورد در رشته گلیم سفره کردی به عنوان شهر ملی صنایع دستی کشور عنوان کرد: در حال حاضر 5هزار نفر در خراسان شمالی در بافت سفره کردی فعالیت دارند که سالانه حدود 30هزار متر مربع در قالب 15هزار تخته سفره کردی تولید می کنند.

عابدی افزود: یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و دومین نمایشگاه تخصصی زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی یزد، 22 تا 26 آّبان ماه با حضور هنرمندانی از سراسر کشور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی این استان برگزار شد.

وی با بیان اینکه هنرمندان خراسان شمالی با هدف معرفی و عرضه محصولات صنایع دستی شاخص و بومی استان در این نمایشگاه حضور فعال داشتند، عنوان کرد: در حال حاضر خراسان شمالی 51 رشته زنده و فعال صنایع دستی دارد و 15هزار صنعتگر و هنرمند در زمینه تولید این صنایع فعالیت می کنند

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto