اخبار

۲۶ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۵۹ تعداد بازدید: ۵۸۴

طرح مرمت و مقاوم سازي مجموعه مفخم بجنورد تعيين تکليف شد

طرح مرمت و مقاوم سازي مجموعه مفخم بجنورد تعيين تکليف شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با اشاره به تعیین تکلیف طرح مرمت و مقاوم سازی مجموعه عمارت مفخم، گفت: این طرح در کمیته فنی مربوطه تصویب شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه اظهار کرد: برای طرح مرمت و مقاوم سازی عمارت و آیینه خانه مفخم بجنورد که بر اثر زلزله اردیبهشت ماه سال گذشته آسیب دیده بود، پیمانکار انتخاب و عملیات اجرایی آن نیز آغاز شده است.

یزدان پناه اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح را 5میلیارد و 500 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: یک میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی تخصیص یافته است و مابقی باید از محل استانی تأمین شود.

وی عنوان کرد: از آنجاییکه میزان خسارت‌های وارد شده به عمارت مفخم بیشتر است ابتدا این عمارت مرمت می‌شود و بعد از آن به مرمت آینه خانه مفخم پرداخته می‌شود.

وی با اشاره به طرح ساماندهی و احیای عمارت مفخم نیز گفت: تحویل بخشی از بیمارستان به این مجموعه تاریخی و بازآفرینی آن به شکل قدیم و اولیه از جمله آرزوهای دیرینه مردم بود که این موضوع با پیگیری‌های انجام شده و مساعدت مسئولان استان در حال تحقق است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی تصریح کرد: بیمارستان امام رضا(ع) بخشی از عرصه مجموعه مفخم است و طی چشم‌اندازی که تعریف کردیم باید تخلیه شود و در اختیار میراث‌فرهنگی قرار بگیرد که در آینده نزدیک نقطه گردشگری و میراث‌فرهنگی و بازار صنایع‌دستی استان خواهد شد.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto