اخبار

۶ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۵۱ تعداد بازدید: ۵۲۷

بازديد گردشگران آلماني از تپه تاريخي ريوي

بازديد گردشگران آلماني از تپه تاريخي ريوي

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان مانه و سملقان گفت: 20 گردشگر از کشور آلمان با حضور در سایت ریوی، از کاوش های باستان شناسی در این منطقه تاریخی بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، رضا ریواده اظهار کرد: این گردشگران که با هدف آشنایی با آثار تاریخی ایران به کشور سفر کرده اند، تصور نمی کردند در خراسان شمالی نیز کاخ هایی از دوران هخامنشی وجود داشته باشد به همین دلیل تمایل خوبی نسبت به بازدید از این اثر نشان دادند.

وی با بیان اینکه بقایای استقراری از دوران‌های 3500 سال قبل از جمله مفرغ و همچنین دوران آهن، هخامنشی، اشکانی، ساسانی و اسلامی در کاوش های این تپه کشف شده است، افزود: این منطقه قابلیت های بسیار خوبی دارد تا در آینده به مرکز جذب گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود.

ریواده با اشاره به اتمام 5 فصل از کاوش های ریوی، تصریح کرد: این کاوش ها که اکنون در فصل ششم آن قرار داریم به صورت مشترک با هیئتی آلمانی به سرپرستی دکتر یودیت تومالسکی و با هماهنگی پژوهشکده باستان شناسی کشور و حمایت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان انجام می شود.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto