اخبار

۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۴۱ تعداد بازدید: ۴۴۳

ضرورت تقويت زيرساخت‌هاي گردشگري در خراسان شمالي

ضرورت تقويت زيرساخت‌هاي گردشگري در خراسان شمالي

رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی با تأکید بر لزوم تقویت زیرساخت‌های گردشگری در استان، اظهار داشت: امروز گردشگری به مهم‌ترین صنعت در جهان تبدیل شده است که باید به این مهم در کشور و استان نیز بیش‌ازپیش توجه شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی، علی قربانی روز شنبه 7 مهرماه جاری در مراسم بزرگداشت روز جهانی جهانگردی و تجلیل از برترین‌های گردشگری استان گفت: توجه به گردشگران خارجی در کنار توسعه بومگردی و گردشگری داخل سبب ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی می‌شود.

قربانی با اشاره به انواع توریسم و گردشگری ازجمله سلامت، مذهبی، تفریحی و... که مورد استقبال گردشگران در داخل کشور است، افزود: با فراهم آوردن زیرساخت‌ها می‌توان گردشگری در خراسان شمالی را رونق بخشید.

وی عنوان کرد: باید تلاش کنیم تا سرمایه‌گذار بخش خصوصی در این عرصه بتواند فعالیت کند و این امر با هم‌افزایی تمام قوا و دستگاه‌ها امکان‌پذیر است.

نماینده مردم 5 شهرستان خراسان شمالی در مجلس تصریح کرد: اگر برنامه‌های 24 گانه اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید مقام معظم رهبری بود را به‌درستی عملیاتی می‌شد، امروز دیگر لازم نبود برای کسب درآمد به دنبال کشورهای شرق آسیا و اروپا باشیم تا نفت کشور ما را بخرند.

قربانی عنوان کرد: در این زمینه تمام قوا و دستگاه‌ها مسئول هستند چراکه آن‌گونه که باید نتوانستیم اقتصاد خود را از وابستگی به نفت دور کنیم و به موضوعات مهمی ازجمله گردشگری برای کسب درآمد بی‌توجه بوده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه امروز زمان هم‌افزایی و کمک به یکدیگر برای پیش برد اهداف است، اظهار داشت: باید نقدهای بی‌ثمر جای خود را به ارائه راهکار و برنامه دهد تا مردم نیز از خروجی کار رضایتمندی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه بخش صنعت 90درصد به خارج وابسته است و در مقابل تحریم‌ها نمی‌تواند مقاومت کند، افزود: بنابراین باید به کشاورزی و گردشگری که در سند توسعه استان نیز در اولویت قرار گرفته است، بیش‌ازپیش توجه شود.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی بیان داشت: در استان شرایط خوبی در حوزه گردشگری وجود دارد و در ماه‌های اخیر نیز با مدیریت جدید میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری زحمات خوبی در این حوزه در حال انجام است که امیدواریم این تلاش‌های به رونق گردشگری استان بیش‌ازپیش بی افزاید.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto