اخبار

۲۴ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۰۹ تعداد بازدید: ۵۲۰

حمل و نقل مهمترين مشکل آژانس هاي گردشگري در خراسان شمالي

حمل و نقل مهمترين مشکل آژانس هاي گردشگري در خراسان شمالي

مدیر آژانس مسافرتی و گردشگری می سی نو در بجنورد گفت: حمل و نقل مهمترین مشکل آژانس های گردشگری در خراسان شمالی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی به نقل از خبرگزاری ایسنا، پیام مهنانی با اشاره به اینکه آژانس های گردشگری تورهای مختلفی را در مناطق مختلف برگزار می کند که نیازمند خودروهای مختلفی است، افزود: به عنوان مثال برگزاری تور به مناطق صعب العبور و کوهستانی نیازمند خودروهای دو دیفرانسیل است که باید یک آژانس گردشگری آن را تامین کند.

وی با تاکید بر اینکه خود آژانس های گردشگری باید خودروهای مورد نیاز خود را داشته باشند، ادامه داد: اما هزینه تامین آن ها بسیار بالاست و این امر مشکل ساز شده است.

مهنانی اظهار کرد: یکی از روش هایی که می توان این مشکل را حل کرد آن است که زمانیکه ادارات مزایده هایی برای خودروهای خود برگزار می کنند، دست آژانس های گردشگری را بگیرند.

وی با تصریح بر اینکه آژانس های مسافرتی و گردشگری نیازمند حمایت های دولتی هستند، بیان کرد: حتما نیاز نیست که حمایت ها مالی باشد بلکه حمایت های معنوی نیز کفایت می کند بطوریکه کمک ها به گونه ای باشد تا حوزه گردشگری فعال شوند که اگر این اتفاق صورت گیرد هم موجب رونق اقتصادی خواهد شد و از سوی دیگر آژانس های گردشگری نیز بی بهره نخواهند بود.

مدیر آژانس مسافرتی و گردشگری می سی نو در بجنورد تصریح کرد: در برخی از جلسات که موضوع حمایت به میان می آید، مسئولان دولتی ارائه تسهیلات را مطرح می کنند اما یک آژانس مسافرتی و گردشگری باید درآمد زا باشد که بتواند اقساط تسهیلات دریافت کرده را پرداخت کند.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر به عنوان مثال اگر آژانسی بخواهد تا خودروی دو دیفرانسیل را وارد کند مگر با این تعرفه های بالای گمرکی و مقدار کم تسهیلات ارائه شده می توان خودرویی خرید کرد؟

مهنانی یکی دیگر از اصلی ترین مشکلات آژانس های گردشگری را هتل بیان کرد و گفت: گردشگران خارجی که قصد سفر به ایران و بازدید از نقاط مختلف این کشور را دارند در وهله اول ترجیح می دهند تا در شهری همچون اصفهان و در بهترین هتل این شهر اقامت کنند اما گاهی اوقات در رزرو هتل با مشکل مواجه هستیم بطوریکه هتل های بزرگ برای بالا بردن قیمت ها مافیا تشکیل داده اند.

وی یکی دیگر از مشکلات آژانس های گردشگری را تورهای غیر مجاز بیان کرد و افزود: باید فرهنگ سازی شود تا مردم با تورهای مجاز سفر کنند چراکه برگزاری امکانات با تورهای غیرمجاز فاقد امکانات آنچنانی و امنیت لازم است.

مدیر آژانس مسافرتی و گردشگری می سی نو در بجنورد با اشاره به اینکه هم اکنون 70 درصد تورهای برگزار شده غیر مجاز هستند، ادامه داد: افراد به دلیل قیمت پایین تورهای غیر مجاز، با این تورهای سفر می کنند این درحالیست که هزینه های انجام شده در تورهای مجاز به دلیل فراهم کردن امکانات و امنیت لازم آن، طی سفر است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto