اخبار

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۷:۵۹ تعداد بازدید: ۱۰۸۴

کشف و ضبط يک دستگاه فلزياب از حفاران غيرمجاز در شهرستان رازوجرگلان

کشف و ضبط يک دستگاه فلزياب از حفاران غيرمجاز در شهرستان رازوجرگلان

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی ازکشف و ضبط یک دستگاه فلزیاب از حفاران غیرمجاز در شهرستان رازو جرگلان خبر داد.  

به‌گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی، سرهنگ حسین اصغر قنبرزاده روز گذشته دوشنبه 17 اردیبهشت با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی گزارش نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان رازوجرگلان مبنی بر اینکه تعداد شخصی به وسیله یک دستگاه فلزیاب قصد حفاری در شهرستان را دارند، این فرماندهی‌ اقدامات لازم را انجام داد

 وی ادامه داد: طی هماهنگی با کلانتری مرکز شهرستان قبل از انجام هرگونه عملیات حفاری، دستگاه فلزیاب ضبط و حفار نیز دستگیر شد.

 فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت:. طبق قانون ، ضرورت اخذ مجوز برای ساخت، خریدوفروش ، نگهداری ، تبلیغ واستفاده از هرگونه دستگاه فلزیاب وهمچنین ورود آن به کشور ، منوط به اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی کشور است.

وی ادامه داد: مردم می‌توانند هر گونه اطلاعات و گزارش در مورد جرایم حوزه میراث فرهنگی را از طریق شماره تماس : 05832228954 برای پیگیری و رسیدگی به یگان حفاظت استان مخابره کنند . 

روابط عمومی

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto