اخبار

۱ فروردين ۱۳۹۷ ۰۹:۵۳ تعداد بازدید: ۶۷۳

خراسان شمالي، باب‌الرضا (ع) آماده استقبال از ۷ ميليون زائر و مسافر

خراسان شمالي، باب‌الرضا (ع) آماده استقبال از ۷ ميليون زائر و مسافر

خراسان شمالی، باب‌الرضا (ع) آماده استقبال از ۷ میلیون زائر و مسافر

استان خراسان شمالی که به باب‌الرضا(ع) معروف است٬ در ایام نوروز سال ۹۷ میزبان بیش از ۷ میلیون زائر و مسافری است که برای زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) و سیاحت در شهرهای شمالی ایران از این منطقه عبور می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ خراسان شمالی در ایام نوروز سال 97 میزبان بیش از 7 میلیون زائر و مسافری است که برای زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) و سیاحت در شهرهای شمالی ایران از این منطقه عبور می‌کنند. مسئولان استان خراسان شمالی در قالب ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی٬ آمادگی خود را برای استقبال از این مسافران سرزمین باب‌الرضا(ع) اعلام کرده اند.

200 عضو جدید هلال احمر به کاروان خدمات نوروزی پیوسته‌اند

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان شمالی در این زمینه اظهار داشت: نوروز امسال بیش 200 عضو جوان تازه کار وارد حوزه ایمنی و سلامت سازمان هلال احمر شدند.

مهدی علی‌آبادی از اجرای طرح‌های مختلف فرهنگی و آموزشی از تاریخ  28 اسفند تا 14 فروردین خبر داد و افزود: امسال در هجدهمین  مرحله از طرح ملی ایمنی و سلامت ،جوانان  به صورت  داوطلبانه و با هدف ترویج فرهنگ پیشگیری از تصادفات در 24 پست ثابت و سیار در مبادی ورودی شهرها و تفرجگاه ها حضور یافته و به مسافران خدمت‌رسانی می کنند.

وی گفت: در تعطیلات نوروز 97، بیش از 200 نفر در این طرح بشر دوستانه  مشارکت خواهند داشت.

 علی آبادی تصریح کرد: پست‌های ثابت وسیار  در سه محور سلامتی، ایمنی و فرهنگی و خیمه‌های سیار سلامت و خیمه‌های نماز نیز در حاشیه تفرج‌گاه‌ها و مبادی ورودی استان علاوه بر توزیع نقشه و بروشورهای سلامتی میان مسافران، خدماتی هم‌چون تست فشار خون و تست قند خون را نیز به آنان ارائه می‌دهند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان  همچنین به کمپین «نه به تصادفات جاده‌ای» که از دو سال گذشته و با هدف حساس‌کردن آحاد جامعه و مسئولان به تصادفات راه‌اندازی شده ، اشاره و خاطرنشان کرد: هدف این کمپین ایجاد تغییر در رفتار رانندگان و کاهش تصادفات جاده ای است.

علی آبادی در پایان به برگزاری طرح های مختلف عیدانه پرداخت و افزود: ایجاد فضای دوستدار کودک در پست های نوروزی،طرح بهرفت (بهبود رفتارهای ترافیکی)، اجرای طرح پیمان  ،طرح سحاب  و ایجاد ایستگاه مشترک در مبادی ورودی خراسان شمالی با استان گلستان و خراسان رضوی برای فعالیت های بشر دوستانه، از دیگربرنامه های فرهنگی این سازمان است.

واحدهای غیربهداشتی در نوروز 97 پلمب می‌شوند

سید احمد هاشمی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار داشت: واحدهای خدماتی متخلف که موارد بهداشتی را رعایت نکنند پلمب می‌شوند.

هاشمی خاطرنشان کرد: بسیج سلامت استان از تاریخ 15 اسفند لغایت 15 فرودین کار خود را با هدف نظارت و ارتقای بهداشت و سلامت محیط‌های توزیع مواد غذایی اعم از رستوران‌ها، قنادی‌ها و شیرینی فروشی‌ها آغاز کرده است.

وی در ادامه افزود: در همین راستا 75 نفر از بازرسین در قالب 15 تیم شهرستانی و یک تیم ناظر در تمام مسیرهای جاده‌ای و شهرستان‌ها انجام وظیفه می‌کنند.

هاشمی در رابطه با زمان کنترل‌ها تصریح کرد: از ساعت 8 صبح لغایت 10 شب بازرسان ما به صورت حضوری عازم محل‌های توزیع مواد غذایی می‌شوند و از ساعت 10 شب تا 8 صبح به صورت آماده باش در صورت تماس مردم با شماره 190 و دادن گزارش تخلف٬ عازم محل خواهند شد.

معاون بهداشی دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه اخطارها در طول 11 ماه گذشته داده شده است خاطرنشان کرد:گاهی گشت‌های مشترک با نهادهای نظارتی دیگر اعم از قاضی تعزیرات حکومتی خواهیم داشت و در صورت مشاهده تخلف و عدم رعایت بهداشت در محل‌ها، همان‌جا و به دستور قاضی حاضر آن محل پلمب می‌شود.

وی در پایان با دادن اطمینان در خصوص بهداشت محل‌های توزیع مواد غذایی به مسافران و همشهریان افزود: شهروندان و مسافران و زائران امام رضا(ع) این اطمینان خاطر را داشته باشند که با توجه به وسعت کم استان و دردسترس بودن تمام مکان‌ها٬ می‌توانند با خیال راحت از تمام مراکز توزیع و تهیه مواد غذایی موجود در استان استفاده کنند.

بجنورد آماده میزبانی از مسافران نوروزی است

محمد مهدی خاکشور معاون خدمات شهری شهرداری بجنورد اظهار داشت:بجنورد آماده میزبانی از مسافران عزیز میباشد.

خاکشور در خصوص اقدامات زیباسازی شهر خاطرنشان کرد: در خصوص زیبا سازی شهر کارهایی ازجمله جای‌گزاری المان های شهری،خط کشی‌های معابر، نظافت مسیرهای پر رفت آمد و جمع آوری تمام موانع برهم زننده زیبایی شهر انجام گرفته و آماده ورود مسافران هستیم.

وی با بیان اینکه پارک‌ها یکی از مکان‌های شلوغ در ایام عید هستند افزود: اقداماتی از جمله مرمت و نظافت سرویس‌های بهداشتی، تجهیز و آماده‌سازی نمازخانه‌ها و ترمیم وسایل روشنایی پارک‌ها انجام گرفته و مشکلی در خصوص ورود مسافران به پارک‌ها نداریم.

خاکشور در ادامه تصریح کرد: مسافران می‌توانند در چهار پارک باباامان، بش قارداش، دانشجو و پارک آزادی اقدام به پهن کردن چادر و اسکان شبانه داشته باشند.

معاون خدمات شهری شهرداری بجنورد به برپایی نمایشگاه باباامان در ایام نوروز پرداخت و افزود: بازارچه صنایع دستی،سوغات و هدایای بجنورد با همکاری میراث فرهنگی استان در ایام عید در پارک باباامان برگزار خواهد شد.

به گزارش تسنیم٬ سالانه بیش از 26 میلیون زائر و مسافر به قصد زیارت حرم مطهر رضوی(ع) و استان‌های شمالی ایران وارد خراسان شمالی می‌شوند که از این میزان 7 میلیون نفر در ایام نوروز به شمال‌شرقی‌ترین استان کشور سفر می‌کنند.

 

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto