اخبار

۲۴ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۵۹ تعداد بازدید: ۶۲۴

6 روستاي شيروان به عنوان هدف گردشگري انتخاب شد

6 روستاي شيروان به عنوان هدف گردشگري انتخاب شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی به نقل از خبرگزاری ایرنا ،محمد سیاح  اظهار کرد: روستاهای هدف گردشگری شیروان شامل اسطرخی، گلیان، زوارم، قلعه زو و اوغاز از توابع بخش مرکزی و منظقه گردشگری گلیل واقع در بخش سرحد این شهرستان است.
وی به نبود امکانات و زیرساخت های لازم در مناطق گردشگری شیروان اشاره کرد و گفت: در صورت ساخت کمپ گردشگری و فراهم کردن زیرساخت های لازم، گردشگران زیادی از این مناطق بازدید خواهند کرد که نقش اساسی در توسعه اقتصادی، درآمدزایی و اشتغالزایی خواهد داشت.
سیاح افزود: امسال چهار میلیارد و 800 میلیون ریال برای ساخت سرویس بهداشتی، کمپ، آلاچیق و غیره در مناطق گردشگری این شهرستان تصویب شد که تاکنون یک میلیارد و 200 میلیون ریال آن اختصاص داده شده است.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شیروان گفت: توجه به نیازهای روستاهای گردشگری و تلاش برای توسعه زیرساخت های آنها یکی از نیازهای لازم و ضروری به شمار می رود.
سیاح افزود: همکاری با سرمایه گذاران بخش خصوصی که تمایل به سرمایه گذاری در این روستا را دارند می تواند نقش به سزایی در توسعه زیرساخت های گردشگری در این روستاها ایجاد کند.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.
اکنون 22 روستای استان خراسان شمالی در لیست روستاهای هدف گردشگری و بافت باارزش قرار دارد. 
استان 863 هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است که حدود 48 درصد جمعیت این استان در روستاها ساکن هستند.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto