اخبار

۳ خرداد ۱۳۹۹ ۱۶:۴۸ تعداد بازدید: ۹۴

قدرداني از مجموعه‌دار سکه و اسکناس در خراسان شمالي

قدرداني از مجموعه‌دار سکه و اسکناس در خراسان شمالي

معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی در دیدار با مجموعه‌دار سکه و اسکناس استان، از فعالیت‌های این دوستدار میراث فرهنگی تجلیل و قدردانی کرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، علی مستوفیان در این دیدار که روز شنبه 3 خردادماه 99 و به مناسبت هفته میراث فرهنگی انجام شد، بر تداوم حمایت‌های این اداره کل از مجموعه‌داران تأکید کرد.

مستوفیان با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا مکانی را جهت نمایش مجموعه یادشده فراهم کنیم، عنوان کرد: «حفظ و ایجاد ارتباط بین آثار ارزشمندی که از انسان و محیط‌زیست او برجای مانده است یکی از اهداف ما برای راه‌اندازی مجموعه و موزه است.»

جهانگیر نیکدل مجموعه‌دار سکه و اسکناس خراسان شمالی نیز در این دیدار ضمن تشکر از حمایت‌های انجام‌شده و تشریح وضعیت نگهداری و گردآوری مجموعه شخصی خود، خواستار حمایت‌های دستگاه‌های دولتی به‌منظور فراهم شدن زمینه معرفی و نمایش مجموعه و بازدید عموم شد.

مجموعه جمع‌آوری‌شده از سوی جهانگیر نیکدل شامل بیش از 5000 سکه، اسکناس، مدال یادبود و مهرهای سلطنتی مربوط به دوره‌های مختلف ایران و جهان است که در مدت حدود 25 سال گردآوری شده است.

این مجموعه از سال 93 با اخذ مجوز مجموعه‌داران تحت نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حال فعالیت است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto