اخبار

۲ شهريور ۱۳۹۸ ۱۱:۴۱ تعداد بازدید: ۱۷۳

برگزاري آخرين شب جشنواره موسيقي اقوام با حضور بي نظير مردم

برگزاري آخرين شب جشنواره موسيقي اقوام با حضور بي نظير مردم

نخستین جشنواره موسیقی اقوام به میزبانی خراسان شمالی، شب گذشته با حضور و استقبال بی نظیر مردم فرهنگ دوست و علاقه مند به آیین های سنتی به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی، نخستین جشنواره موسیقی اقوام خراسان شمالی که به مدت 4 شب در محل پارک ملی بش قارداش، پذیرای مردم استان، مسافران و علاقه مندان بود به کار خود پایان داد.

این جشنواره در حالی شب گذشته(یکم شهریورماه) آخرین اجرای خود را برای مردم فرهنگ دوست و علاقه مند به آیین های سنتی به روی سِن برد که استقبال و حضور مردم بی نظیر بود و بسیاری از آنان ساعت ها ایستادند و هنر اقوام ایران زمین را تماشا کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: گروه هایی از استان های سیستان و بلوچستان، کردستان، خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی، خوزستان و خراسان شمالی در این جشنواره حضور داشتند.

حبیب یزدان پناه اظهار داشت: برگزاری این جشنواره با همراهی مردم و حضور گسترده بازدیدکنندگان نشان از این دارد که برای پاسداشت آیین ها و موسیقی فولکلوریک که اسناد و تاریخچه فرهنگی یک ملت است، باید همت بیشتری به کار بست.

وی افزود: نخستین جشنواره موسیقی اقوام به زیبایی، همدلی و وحدت میان اقوام را در استان گنجینه فرهنگ ها به نمایش گذاشت، مردم نیز استقبال خوبی داشتند و شب های تابستانی خود را به شنیدن نواها و تماشای رقص های آیینی و محلی اقوام سپری کردند.

وی با بیان اینکه پاسداشت موسیقی بومی منجر به وحدت میان نسل ها می شود، عنوان کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی، علاوه بر نشاط اجتماعی، بستر مناسبی برای شناساندن و معرفی فرهنگ و سنت‌های اقوام به مردم است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto