اخبار

۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۶ تعداد بازدید: ۲۷۳

نهمين نمايشگاه سراسري صنايع دستي خراسان شمالي فردا افتتاح مي شود

نهمين نمايشگاه سراسري صنايع دستي خراسان شمالي فردا افتتاح مي شود

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: آیین افتتاح نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان و نخستین جشنواره موسیقی اقوام خراسان شمالی فردا سه شنبه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه با اشاره به اینکه نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی امسال از 29 مرداد تا یکم شهریورماه در محل منطقه نمونه گردشگری بش قارداش بجنورد برپا می شود از آیین افتتاحیه این نمایشگاه فردا سه شنبه ساعت 17:30 دقیقه خبر داد.

یزدان پناه تصریح کرد: این نمایشگاه با 150 غرفه و با حضور حداکثری استان های کشور برنامه ریزی شده، همچنین برای اولین بار غرفه های گردشگری نیز با حضور بومگردی های استان برپا است تا از این ظرفیت برای معرفی خود و جذب مسافر بهره ببرند.

همزمان با نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری، میزبان نخستین جشنواره موسیقی اقوام خواهیم بود که گروه هایی از استان های مختلف کشور در آن شرکت و به مدت 4 شب اجرای برنامه دارند.

وی با بیان اینکه در این جشنواره شاهد حضور بهترین گروه های اقوام ایران زمین در خراسان شمالی خواهیم بود، عنوان کرد: این جشنواره علاوه بر بش قارداش، در بابا امان و شهربازی نیز برگزار خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: برگزاری این جشنواره، علاوه بر نشاط اجتماعی، بستر مناسبی برای شناساندن و معرفی فرهنگ و سنت‌های اقوام به مردم است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto