اخبار

۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۳ تعداد بازدید: ۲۶۰

هم افزايي با پايگاه ميراث فرهنگي ماسوله به منظور توسعه روستاي روئين

هم افزايي با پايگاه ميراث فرهنگي ماسوله به منظور توسعه روستاي روئين

معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: به منظور توسعه روستای روئین و استفاده از تجربیات در زمینه مرمت و احیای بافت تاریخی، هم افزایی و تعامل هایی با پایگاه میراث فرهنگی ماسوله شکل گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی، علی مستوفیان از شکل گیری تعامل با پایگاه میراث فرهنگی ماسوله با هدف هم اندیشی در حوزه های تخصصی مرمت، حفاظت و احیای بافت تاریخی خبر داد.

مستوفیان افزود: این مهم در راستای توسعه روستای تاریخی روئین انجام می شود که در شورای راهبردی بافت های با ارزش تاریخی استان که با حضور مدیرکل دفتر امور پایگاه های میراث جهانی در این روستا برگزار شد نیز مورد تأکید قرار گرفت.

وی با اشاره به حضور مسئولانی از پایگاه میراث فرهنگی ماسوله در خراسان شمالی، گفت: در این سفر، ضمن بازدید از برخی آثار تاریخی استان و نیز بافت تاریخی روستای روئین، جلسات همفکری و بررسی راهکارها تشکیل شده است.

روستای تاریخی، سرسبز و زیبای روئین در فاصله 27 كیلومتری شمال شهر اسفراین واقع شده است. این روستا با تاریخی هزار ساله، بافت تاریخی ثبتی و باغات و مناظر چشم نواز امروزه به یک مقصد گردشگری شناخته شده در شهرستان اسفراین و استان خراسان شمالی تبدیل شده است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto