اخبار

۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۴۷ تعداد بازدید: ۲۷۰

150 غرفه در نمايشگاه صنايع دستي و گردشگري خراسان شمالي برپا مي شود

150 غرفه در نمايشگاه صنايع دستي و گردشگري خراسان شمالي برپا مي شود

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی از برپایی 150 غرفه در نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری این استان در محل منطقه نمونه ملی بش قارداش بجنورد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه اظهار داشت: نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی امسال از 29 مرداد تا یکم شهریورماه در محل منطقه نمونه گردشگری بش قارداش بجنورد برپا می شود.

یزدان پناه افزود: در کنار این نمایشگاه با 150 غرفه، برای اولین بار غرفه های گردشگری نیز با حضور بومگردی های استان برپا است تا از این ظرفیت برای معرفی خود و جذب مسافر بهره ببرند.

وی تصریح کرد: همچنین همزمان با نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری، میزبان نخستین جشنواره موسیقی اقوام خواهیم بود که گروه هایی از استان های مختلف کشور در آن شرکت و به مدت 4 شب اجرای برنامه دارند.

وی با بیان اینکه در این جشنواره شاهد حضور بهترین گروه های اقوام ایران زمین در خراسان شمالی خواهیم بود، عنوان کرد: این جشنواره علاوه بر بش قارداش، در بابا امان و شهربازی نیز برگزار خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: برگزاری این جشنواره، علاوه بر نشاط اجتماعی، بستر مناسبی برای شناساندن و معرفی فرهنگ و سنت‌های اقوام به مردم است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto