اخبار

۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۰۲ تعداد بازدید: ۱۹۸

اقامتگاه هاي بومگردي خراسان شمالي توانمندي هاي خود را در سطح ملي معرفي مي کنند

اقامتگاه هاي بومگردي خراسان شمالي توانمندي هاي خود را در سطح ملي معرفي مي کنند

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی از حضور اقامتگاه های بومگردی در چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر به منظور معرفی پتانسیل های استان در حوزه گردشگری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی، علی کاظمی اظهار داشت: چهارمین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود که 6 اقامتگاه بومگردی استان در آن حضور دارند.

کاظمی با بیان اینکه این نمایشگاه از 24 الی 27 مردادماه جاری پذیرای علاقه مندان و بازدیدکنندگان است، گفت: بخشی از غرفه ها و فضای نمایشگاه به خراسان شمالی اختصاص دارد که با حضور اقامتگاه های بومگردی استان، پتانسیل و توانمندی های استان در حوزه گردشگری و صنایع دستی معرفی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه توسعه گردشگری پایدار و رونق اقتصاد روستایی با ایجاد بومگردی ها، آینده خوبی خواهد داشت، تصریح کرد: خراسان شمالی به دلیل برخورداری از طبیعت بکر و زیبا و تنوع فرهنگ و اقوام، فرصت بسیار خوبی را به گردشگران برای بومگردی می دهد.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی افزود: 33 اقامتگاه بومگردی در این استان فعالیت دارند که در حال حاضر تعدادی از آنها توانسته اند در زمینه جذب گردشگر داخلی و خارجی بسیار موفق عمل کنند و در سطح ملی مطرح شوند.

وی عنوان کرد: تلاش داریم با برگزاری جشنواره و تعریف رویدادهای مختلف و نیز با حضور هدفمند در نمایشگاه ها بتوانیم هموطنان و گردشگران بیشتری را با جاذبه ها و پتانسیل های خراسان شمالی در بخش گردشگری آشنا کنیم.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto