اخبار

۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۶:۴۶ تعداد بازدید: ۳۵۸

مهمانسراهاي دولتي حق پذيرش مسافر ندارند

مهمانسراهاي دولتي حق پذيرش مسافر ندارند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه مهمانسراهای دولتی فقط مجاز به پذیرش کارکنان خود هستند، گفت: باید با نهاد و دستگاه هایی که به غیر کارکنان خود خدمات و اقامت می دهند، برخورد شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، رضا رجب زاده در جلسه ستاد خدمات سفر استان اظهار داشت: ارائه خدمات مهمانسراهای دولتی به غیر کارکنان خود، تخلف است و این مهمانسراها حق پذیرش مسافر را ندارند.

رجب زاده تصریح کرد: نهادها و دستگاه های دولتی نباید در رقابت با بخش خصوصی فعالیت کنند، چرا که در این صورت اقامتگاه های بومگردی، هتل ها و سایر مهمانسراها که در این بخش سرمایه گذاری کرده اند، دچار مشکل خواهند شد.

وی با اشاره به برخورد با نهادهایی که کار غیر قانونی انجام می دهند، عنوان کرد: این کمترین کمکی است که می شود به بخش خصوصی در حوزه گردشگری داشته باشیم.

وی گفت: بومگردی، خراسان شمالی را به لحاظ اشتغال روستایی متحول خواهد کرد چرا که یک ظرفیت بسیار خوب در استان ایجاد کرده که با استقبال خوبی هم مواجه شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی افزود: تسهیلات بسیار خوبی در حوزه گردشگری طی سفر ریاست جمهوری در نظر گرفته شده است که بخش خصوصی و افراد علاقه مند باید از این فرصت استفاده کنند.

رجب زاده بر لزوم ایجاد مجتمع های بین راهی در استان تأکید و اظهار داشت: مراکز خدمات رفاهی در استان اندک است و ما به دنبال جانمایی احداث این مراکز هستیم و اگر بخش خصوصی پیشنهاداتی داشته باشد، تضمین خواهیم کرد که برای او صرفه اقتصادی داشته باشد.

وی اشاره ای نیز به سفر دکتر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور به خراسان شمالی داشت و عنوان کرد: این سفر که در هفته آینده انجام می شود، طلائی ترین فرصت برای گردشگری استان و جذب سرمایه است.

وی گردشگری را یکی از پیشران های اقتصادی و مبانی تولید شغل در استان دانست و افزود: باید تلاش کنیم تا نقش اقتصاد گردشگری در درآمد ناخالص ملی را پررنگ تر کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی با تأکید بر بهره گیری از تمام ظرفیت ها در راستای توسعه گردشگری، اظهار داشت: اگر می گوییم موضوع گردشگری مهم است باید تمام دستگاه ها دغدغه گردشگری را در ذهن خود داشته باشند.

رجب زاده با اشاره به مناسب دانستن فرصت برگزاری هفته فرهنگی خراسان شمالی در مشهد مقدس در جهت معرفی استان، پیشنهاد نام گذاری روزهایی به نام شهرستان های استان را نیز داد و گفت: رویدادهای فرهنگی و تعریف جشنواره هایی متناسب با ظرفیت هر شهرستان، تأثیر مثبتی در جذب گردشگر خواهد داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از موضوعات مرتبط با ستاد خدمات سفر استان، از دیگر برنامه های پیش رو گفت.

حبیب یزدان پناه اظهار داشت: از 29 مردادماه جاری نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خراسان شمالی در محل پارک ملی بش قارداش بجنورد شروع به کار خواهد کرد که اولین نمایشگاه گردشگری و موسیقی اقوام را نیز همزمان با آن خواهیم داشت.

  وی با اشاره به اینکه کلان نگری در موضوع گردشگری، سبب انتفاع تمام ارکان ها از جمله بخش خصوصی و دولتی خواهد شد، از رونق اقامتگاه های بومگردی در استان خبر داد و افزود: افزایش گردشگران در روستاهای هدف گردشگری، اشتغال و نشاط اجتماعی را افزایش خواهد داد.

در این جلسه سایر اعضای ستاد خدمات سفر استان به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto