اخبار

۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۰ تعداد بازدید: ۳۴۷

توانمندي هاي جوامع محلي در حوزه گردشگري احياء مي شود

توانمندي هاي جوامع محلي در حوزه گردشگري احياء مي شود

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با بیان اینکه توانمندی های جوامع محلی در حوزه گردشگری احیاء می شود، از اجرای مشارکتی پروژه های آموزشی و معیشتی در این زمینه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، علی کاظمی اظهار داشت: یکی از پروژه های مشارکتی که با ادارات کل منابع طبیعی و محیط زیست در حال اجرای آن هستیم، پروژه مدیریت جامع حوزه های آبخیز است.

کاظمی تصریح کرد: در این پروژه که به عنوان پایلوت در استان اجرا می شود، به دنبال احیای توانمندی های جوامع محلی در حوزه گردشگری هستیم که در این زمینه ظرفیت سازی ها انجام شده و افراد علاقه مند در زمینه اکوتوریسم و بومگردی آموزش های لازم را دریافت می کنند.

وی حوزه آبخیز سد شیرین دره در محدوده شهرستان های بجنورد، شیروان و مانه و سملقان را عرصه کاری این پروژه برشمرد و افزود: کاهش وابستگی به بهره برداری صرف از منابع طبیعی، ایجاد انگیزه در جوامع محلی و روستایی برای حفظ منابع طبیعی و توسعه گردشگری پایدار از اهداف ما است.

وی عنوان کرد: کارگاه های آموزشی و میدانی برای روستاهای شناسایی شده در حال برگزاری است و افراد علاقه مند از اقامتگاه های بومگردی بازدید و آموزش های لازم را دریافت می کنند.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto