اخبار

۷ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۲ تعداد بازدید: ۳۴۰

شمار اقامتگاه هاي بومگردي خراسان شمالي به بيش از 50 واحد مي رسد

شمار اقامتگاه هاي بومگردي خراسان شمالي به بيش از 50 واحد مي رسد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با اشاره به افتتاح 20 اقامتگاه بومگردی تا پایان سال جاری، گفت: شمار اقامتگاه های بومگردی استان به بیش از 50 واحد می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، علی کاظمی اظهار داشت: در حال حاضر 33 اقامتگاه بومگردی در استان فعال است و تا پایان سال نیز 20 اقامتگاه دیگر به بهره برداری می رسد.

کاظمی با تأکید بر لزوم نیازسنجی و امکان سنجی به منظور برگزاری دوره های آموزشی برای علاقه مندان و فعالان حوزه گردشگری، افزود: ارائه آموزش های لازم، موثر تر از تشدید نظارت ها است و ما در این حوزه به دنبال فرهنگ سازی هستیم.

وی تنوع قومیتی و فرهنگی و نیز وجود جاذبه های طبیعی را از مزیت های گردشگری خراسان شمالی برشمرد و گفت: اقامتگاه های بومگردی امروز طرفداران خود را پیدا کرده است و باید نمونه های موفق استان در این حوزه را به عنوان الگو معرفی کنیم.

وی با اشاره به اینکه بومگردی فقط صدور مجوز نیست، عنوان کرد: داشتن طرح توجیهی و ظرفیت سنجی از الزامات صدور مجوز است، بنابراین افرادی که علاقه مند به فعالیت در این حوزه و دریافت تسهیلات هستند باید علاوه بر آموزش های لازم، ظرفیت سنجی را مدنظر قرار دهند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از تجهیز تمام اقامتگاه های بومگردی استان به کپسول آتش نشانی خبر داد و عنوان کرد: با توجه به اهمیت موضوع، این مهم در دستور کار قرار گرفت.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto