اخبار

۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۷ تعداد بازدید: ۲۲۶

پروژه کمپ گردشگري ارگ تاريخي بلقيس اسفراين در حال پيشرفت است

پروژه کمپ گردشگري ارگ تاريخي بلقيس اسفراين در حال پيشرفت است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با اشاره به اجرای پروژه کمپ گردشگری ارگ تاریخی بلقیس از پیشرفت فیزیکی این پروژه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه با حضور در شهرستان اسفراین، به همراه فرماندار این شهرستان از پیشرفت کمپ گردشگری ارگ تاریخی بلقیس بازدید کرد.

یزدان پناه گفت: سه میلیارد ریال اعتبار در سال جاری از محل اعتبارات ملی برای ساخت این اقامتگاه‌ها اختصاص یافته که اکنون پیمانکار، عملیات ساخت این واحدها را در مجموعه شهر تاریخی بلقیس آغاز کرده است.

وی با اشاره به طراحی 2 بلوک برای این کمپ، افزود: بلوک یک شامل ساخت ۲ واحد اقامتی، نمازخانه و سرویس بهداشتی است که بخشی از عملیات ساخت آن اکنون آغاز شده و بلوک ۲ نیز شامل ساختمان پژوهشگاه، ساختمان موزه شهر بلقیس و پارکینگ این مجموعه تاریخی است.

بر اساس این گزارش، در این بازدید، شهردار و عضو شورای اسلامی شهر اسفراین نیز جهت مشارکت و سرمایه گذاری در حوزه گردشگری، ایجاد زیرساختها و معرفی شهر بلقیس حضور داشتند.

ارگ تاریخی بلقیس به شماره 4497 در فهرست آثار ملی ثبت شده و با توجه به اهمیت و غنای تاریخی آن در سال 1388 به عنوان پایگاه میراث فرهنگی مصوب و فعالیت مطالعاتی، مرمتی و باستان شناسی آن آغاز شد و هم اکنون در حال طی مراحل تشکیل پرونده برای ثبت جهانی است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto