اخبار

۱۵ تير ۱۳۹۸ ۰۹:۰۸ تعداد بازدید: ۱۹۱

استاندار خراسان شمالي ثبت جهاني جنگل هاي هيرکاني را تبريک گفت

استاندار خراسان شمالي ثبت جهاني جنگل هاي هيرکاني را تبريک گفت

استاندار خراسان شمالی با صدور پیامی، ثبت جنگل‌های هیرکانی را به‌عنوان دومین اثر طبیعی و بیست‌و‌چهارمین اثر جهانی کشورمان در فهرست میراث جهانی یونسکو را به تمامی هموطنان و مردم استان تبریک گفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، متن کامل پیام دکتر محمدعلی شجاعی به شرح ذیل است؛

«ثبت جنگل‌های هیرکانی به‌نام ایران در فهرست جهانی یونسکو در جریان چهل‌و‌سومین اجلاس کمیته ثبت جهانی به‌میزبانی باکو را به تمامی هموطنان، فعالان میراث فرهنگی و مردم خراسان شمالی؛ سرزمین گنجینه فرهنگ ها و معرفت ها تبریک عرض می نمایم.

ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی که بازمانده دوران سوم زمین‌شناسی و عصر یخبندان و غنی از نظر گونه‌های بومی و باستانی، پوشش گیاهی و تنوع زیستی با نادرترین گونه‌های جنگلی است، می تواند نام خراسان شمالی را که از این موهبت الهی برخوردار است؛ در تبدیل شدن به مقصد گردشگری که در مسیر مشهد الرضا به سمت شمال ایران قرار دارد را پُرآوازه تر کند.

امید است این مهم، سبب توجه بیش از پیش مردم و حفاظت از جنگل های هیرکانی شود و با برنامه ریزی بیشتر نسبت به حفاظت مطلوب از این میراث جهانی، زمینه های بهره مندی مردم از گنجینه های طبیعی را فراهم آوریم.

این رویداد افتخار آمیز، بدون شک موفیقت بزرگی برای جمهوری اسلامی و استان هایی است که این جنگل های ارزشمند در آن گسترده شده؛ در این راه از دکتر مونسان رئیس فرهیخته سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، سازمان های مردم نهاد، جوامع محلی و تمامی دلسوزانی که در جهت به ثمر رسیدن این افتخار ملی مشارکت داشته اند؛ صمیمانه قدردانی می نمایم.»

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto