اخبار

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۲۰ تعداد بازدید: ۳۵۳

مجوز ايجاد 20 واحد اقامتي خراسان شمالي در سال گذشته صادر شد

مجوز ايجاد 20 واحد اقامتي خراسان شمالي در سال گذشته صادر شد

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: طی سال گذشته برای 20 واحد اقامتی استان مجوز صادر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، علی کاظمی اظهار داشت: خانه مسافر، واحدهای بوم گردی، هتل و هتل آپارتمان از جمله 20 طرحی بودند که در سال گذشته برای آنها مجوز صادر شد.

وی با اشاره به صدور 69 مورد موافقت اصولی اولیه برای طرح های حوزه گردشگری در سال گذشته، عنوان کرد: افزایش ماندگاری مسافران و افزایش اقامت آنان در استان از جمله اهداف اصلی ما برای اجرایی شدن این طرح ها است.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی تصریح کرد: این طرح ها در راستای اشتغالزایی، توسعه واحدهای اقامتی و رونق گردشگری در سراسر استان اجرا می شود.

 کاظمی با اشاره به ظرفیت تأسیسات اقامتی استان افزود: این واحدهای اقامتی شامل مهمانپذیر، هتل، متل، خانه مسافر و اقامتگاه بومگردی با ظرفیت 941 تخت در سطح استان به مسافران و گردشگران ارائه خدمت می کنند.

وی بیان کرد: خراسان شمالی دارای هشت روستای هدف گردشگری و 24 منطقه نمونه ملی و استانی بوده که از این تعداد، دو منطقه نمونه ملی و 22 منطقه نمونه گردشگری استانی است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto