اخبار

۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۱۰ تعداد بازدید: ۴۳۱

مرکز اسناد ميراث فرهنگي استان خراسان شمالي راه اندازي مي شود

مرکز اسناد ميراث فرهنگي استان خراسان شمالي راه اندازي مي شود

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از راه اندازی مرکز اسناد استان در محل مجموعه فرهنگی-تاریخی مفخم بجنورد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، علی مستوفیان اظهار داشت: این مرکز در خراسان شمالی در راستای تحقق ماده 3 از وظایف سازمان میراث فرهنگی کشور مبنی بر ایجاد مركز اسناد و مدارك میراث فرهنگی كشور نظیر مجموعه گزارش های علمی، نقشه ها و عكس های بناها و... راه اندازی می شود.

مستوفیان با بیان اینکه علاقه مندان، دانشجویان و پژوهشگران به منظور فعالیت های علمی و تحقیقاتی خود می توانند از منابع این مرکز بهره مند شوند، افزود: این مرکز در محل مجموعه فرهنگی- تاریخی مفخم بجنورد راه اندازی می شود.

وی تصریح کرد: بیش از پنج هزار عنوان کتاب، فصلنامه و مجله تخصصی و پژوهشی در زمینه‌های باستان‌شناسی، مرمت، معماری، هنر و... و نیز نسخ مربوط به آرشیو اسناد و مدارک فنی و گزارش های پژوهشگران از بناهای تاریخی استان در این مرکز نگهداری خواهد شد.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: 70 کار پژوهشی و مطالعاتی توسط مشاوران میراث فرهنگی تا کنون در این حوزه انجام شده است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto