اخبار

۱۶ فروردين ۱۳۹۸ ۱۲:۳۴ تعداد بازدید: ۱۹۰

سلامت و امنيت مسافران نقطه مثبت سفرهاي نوروزي امسال در خراسان شمالي

سلامت و امنيت مسافران نقطه مثبت سفرهاي نوروزي امسال در خراسان شمالي
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان شمالی گفت: با توجه به کاهش در تعداد متوفیان سوانح رانندگی، سلامت و امنیت مسافران، نقطه مثبت سفرهای نوروزی امسال در استان بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه باحضور در برنامه زنده "بهار بارون" از شبکه استانی اترک، بخشی از اقدامات این ستاد طی نوروز امسال را تشریح کرد.

یزدان پناه در این گفتگو عنوان کرد: 120 نوروزگاه در نقاط مختلف خراسان شمالی با هدف ایجاد نشاط و شادابی اجتماعی و معرفی فرصت های گردشگری، پتانسیل های صنایع دستی و آثار تاریخی استان برگزار شد.

وی با اشاره به استقبال مردم و مسافران از نخستین خیابان غذا طی ایام نوروز در بجنورد، افزود: خیابان غذا و پیاده راه فرهنگی در محل مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم بعد از ایام نوروز به صورت دو روز در آخر هفته ها پابرجا خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی افزود: در سالِ پیش رو، در حوزه صنایع دستی موضوع تجاری سازی و برندسازی را به صورت ویژه دنبال خواهیم کرد و موضوع آموزش را همراه با حمایت های مادی و معنوی برعهده بخش خصوصی خواهیم گذاشت.

یزدان پناه گفت: در آینده نزدیک خبرهای خوبی برای حوزه صنایع دستی در راه است و براساس مذاکرات انجام شده، بازارچه دائمی صنایع دستی و سوغات استان راه اندازی و با قطعی شدن مکان این بازارچه اطلاع رسانی خواهد شد.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto