اخبار

۱۴ فروردين ۱۳۹۸ ۱۹:۳۸ تعداد بازدید: ۳۸۶

رقابت هاي کشتي باچوخه در گود زينل خان اسفراين پايان يافت

رقابت هاي کشتي باچوخه در گود زينل خان اسفراين پايان يافت

رقابت های کشتی سنتی با چوخه گود چشمه زینل خان با حضور 268 کشتی گیر و ده ها هزار تماشاگر از اقصی نقاط کشور، در شهرستان اسفراین پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری خراسان شمالی؛ در این مسابقات که با حضور دهها هزار تماشاگر مشتاق در گود چشمه زینل خان اسفراین برگزار شد و 268 کشتی گیر نامدار این رشته از اقصی نقاط کشور به رقابت پرداختند.

استاندار آذربایجان غربی، نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از جمله مسئولانی بودند که این مسابقات را به نظاره نشستند.

همه ساله طبق سنتی دیرین شهرستان اسفراین در 14 فروردین بزرگترین مسابقات کشتی باچوخه کشور را با حضور چوخه کاران برتر کشور در گود چشمه زینل خان این شهرستان برگزار می کند و ده ها هزار نفر از تماشاگران مشتاق این مسابقات را از نزدیک تماشا می کنند.

گفتنی است؛ از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی به برگزیدگان این مسابقات، جوایزی از آثار فاخر صنایع دستی استان اهدا شد.

کشتی سنتی باچوخه خراسان شمالی به عنوان میراث معنوی در سال 87 به شماره 30 در فهرست آثار ملی ناملموس کشور ثبت شده است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto