اخبار

۱۴ فروردين ۱۳۹۸ ۱۴:۰۵ تعداد بازدید: ۸۲۹

يک هزار نفر در روز طبيعت از بناي تاريخي قلعه جلال الدين بازديد کردند

يک هزار نفر در روز طبيعت از بناي تاريخي قلعه جلال الدين بازديد کردند

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرمه گفت: طی روز گذشته و در روز طبیعت، یک هزار نفر از بنای تاریخی قلعه جلال الدین بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، رضا علی غلامی با اشاره به استقبال مردم از بنای تاریخی قلعه جلال الدین در روز 13 فروردین ماه سال جاری، اظهار داشت: یکهزار نفر از این بنای تاریخی و 125 نفر نیز از موزه قلعه جلال الدین بازدید داشتند.

غلامی با بیان اینکه قلعه جلال‌الدین یکی از آثار دوران تاریخی پس از اسلام مربوط به سده‌های ششم و هفتم هجری است که بین دو شهرستان گرمه و جاجرم در خراسان شمالی واقع شده است، افزود: این قلعه در فاصله پنج کیلومتری غرب شهرستان گرمه، یکی از برجسته‌ترین قلعه‌های نظامی استان محسوب می‌شود.

وی عنوان کرد: طرح گردشگری قلعه جلال الدین در دهه فجر سال 91 به بهره برداری رسید که اجرای این طرح گردشگری شامل آبرسانی، نورپردازی، ساخت سرویس بهداشتی، ساختمان نگهبانی و توقفگاه خودرو در مجاورت موزه قلعه جلال الدین است.

وی با اشاره به اینکه موزه قلعه جلال الدین در ایام نوروز همه روزه از ساعت 9 تا 17 پذیرای گردشگران و مسافران است، افزود: این موزه دارای زیرساخت هایی همچون سفره خانه سنتی، سرویس بهداشتی، پارکینگ، چشمه آب و نگهبانی است.

گفتنی است؛  اثر تاریخی قلعه جلال الدین در سوم بهمن سال 1356 با شماره ثبت 1577 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto