اخبار

۱۴ فروردين ۱۳۹۸ ۱۲:۲۶ تعداد بازدید: ۱۹۴

امروز 14 فروردين ماه؛ جشن هاي نوروزگاه در سراسر استان برگزار مي شود

امروز 14 فروردين ماه؛ جشن هاي نوروزگاه در سراسر استان برگزار مي شود

مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: در چهاردهمین روز از سال 98 و به مناسبت عید مبعث، برنامه های جشن و آیین های سنتی نوروزگاه در شهرستان های مختلف خراسان شمالی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، محسن عباسی اظهار داشت: طی امروز 14 فروردین ماه جاری و همزمان با عید بزرگ مبعث، جشن نوروزگاه در نقاط مختلف شهرستان های استان برگزار می شود.

عباسی گفت: آیین سنتی جشن نوروزگاه در مرکز استان در محل پیاده راه فرهنگی مجموعه تاریخی مفخم و ساعت 17 همراه با برنامه های شاد و متنوع و با حضور هنرمندان کشوری و استانی برگزار می شود.

وی با اشاره به برگزاری دو جشن نوروزگاه در شهرستان اسفراین اظهار کرد: یک جشن نورزگاه صبح امروز در محل گود کشتی چشمه زینل خان و با حضور هزاران تماشاگر و علاقه مند برگزار شد و مراسمی نیز عصر امروز در محل خانه تاریخی روشنی برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه محوطه تاریخی ریوی در روستای نجف شهرستان مانه و سملقان نیز امروز با برگزاری نوروزگاه میزبان گردشگران و بازدیدکنندگان است، تصریح کرد: این آیین از ساعت 10 لغایت 14 در حال برگزاری است.

مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی افزود: آیین نوروزگاه شهرستان گرمه به مناسبت 14 فروردین و عید مبعث در محل تاریخی قلعه جلال الدین این شهرستان و در ساعت 14:30 دقیقه برگزار می شود.

عباسی عنوان کرد: همچنین در شهرستان فاروج بعد از برگزاری مسابقات کشتی باچوخه در محل گود امام مرشد، آیین نوروزگاه این شهرستان به صورت کاروان فرهنگی در سطح شهر به راه می افتد.

وی از استقبال شهروندان و مسافران از برنامه های نوروزگاه های سطح استان خبر داد و عنوان کرد: این استقبال در تمام نقاط از جمله مرکز استان بی نظیر بوده است.

گفتنی است؛ اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری از جمله تئاتر خیابانی، آیین های نوروزی، موسیقی سنتی و رقص محلی از برنامه هایی است که در جشن های نوروزگاه سراسر استان برگزار می شود.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto