اخبار

۱۲ فروردين ۱۳۹۸ ۱۲:۵۸ تعداد بازدید: ۳۹۲

افزايش 860 درصدي اقامت مسافران نوروزي در بومگردي هاي خراسان شمالي

افزايش 860 درصدي اقامت مسافران نوروزي در بومگردي هاي خراسان شمالي

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: از آغاز سفرهای نوروزی تا کنون، اقامت مسافران در بومگردی های استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 860 درصد افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه اظهار داشت: تا کنون 2 هزار و 324 مسافر، اقامت در بومگردی های استان را در سفر نوروز خود انتخاب کرده اند که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 242 نفر بوده است.

یزدان پناه با اشاره به افزایش 860 درصدی اقامت مسافران در بومگردی های خراسان شمالی، افزود: بیش از 6 درصد از مسافرانی که امسال در استان اقامت داشته اند، بومگردی ها را برای اقامت انتخاب کردند، در حالی که این رقم برای مدت مشابه سال گذشته کمتر از یک درصد بوده است.

وی با بیان اینکه طبیعت گردی امروز به یکی از رو به رشد ترین بخش ها در صنعت گردشگری تبدیل شده است، ابراز امیدواری کرد: اقامتگاه های بومگردی خراسان شمالی با ویژگی های فرهنگی و تنوع اقوام و اقلیمی که این استان دارا است، بتواند در آینده طرفداران بیشتری پیدا کند.

وی با اشاره به استقبال 33 اقامتگاه بومگردی خراسان شمالی از گردشگران و مسافران نوروزی، اظهار داشت: بوم گردی راهی برای احیای سنت ها و آئین های قدیمی است که این مهم در اقامتگاه های بومگردی استان به نمایش گذاشته شده است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان شمالی افزود: برای نوروز 98، اقامتگاه های بومگردی استان آمادگی پذیرایی از مسافران را دارند و امکانات رفاهی در آنها تعبیه شده و گردشگران در این اقامتگاه ها می توانند از فرهنگ، آداب و رسوم و آیین های بکر و دست نخورده، غذاهای سالم و طبیعی، نحوه فعالیت روستائیان، صنایع دستی زنان و مردان روستا نشین و مناظر طبیعی زیبا و دیگر جاذبه های گردشگری این مناطق بهره مند شوند.

یزدان پناه با بیان اینکه  ایجاد خانه های بوم گردی در روستاها نقش بسیار مهمی در مهاجرت معکوس دارد، تصریح کرد: مدیریت بوم گردی در بسیاری از روستاها به صورت خانوادگی است و این امر سبب شده اشتغال در روستاها رونق پیدا کند.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto