اخبار

۱۲ فروردين ۱۳۹۸ ۱۲:۵۰ تعداد بازدید: ۲۰۵

جاذبه هاي اسفراين مقصد مسافران نوروزي

جاذبه هاي اسفراين مقصد مسافران نوروزي

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اسفراین گفت: در نوروز امسال، آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری این شهرستان شاهد حضور و استقبال پرشور مسافران نوروزی و گردشگران بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، محمد محمدی اظهار داشت: خانه تاریخی روشنی زعفرانلو با قدمت 100 ساله، در نوروز امسال یکی از مکان هایی بود که مورد اقبال گردشگران و مسافران قرار گرفت.

محمدی با بیان اینکه برپایی بازارچه صنایع دستی و نیز جشن های نوروزگاهی در این خانه تاریخی سبب افزایش حضور گردشگران شده است، از استقبال 2 هزار و 500 نفری طی روز گذشته خبر داد.

وی افزود: در مجموع از زمان آغاز سفرهای نوروزی تا کنون، 12 هزار نفر از خانه تاریخی روشنی زعفرانلو در شهرستان اسفراین بازدید داشته اند.

وی شهر تاریخی بلقیس، دره ییلاقی اردغان، دره ییلاقی بیدواز، روستای روئین، پارک های ملی سالوک و ساریگل، کاروانسرا، آبشار و غارهای زیبا را از جمله مکان های گردشگری شهرستان اسفراین برشمرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسفراین اظهار داشت: با همت شهرداری و شورای اسلامی شهر در نوروز امسال توانستیم به صورت ویژه بیش از چهارده پتانسیل ارزشمند و اولویت دار اسفراین را به گردشگران و مسافران معرفی کنیم.

مدیر پایگاه ملی شهر تاریخی بلقیس نیز بیان کرد: طی روز گذشته و در دهمین روز از سال 98، شهر تاریخی بلقیس شاهد بیشترین حضور علاقه مندان و بازدیدکنندگان بود.

علیرضا نجفی افزود: 4 هزار و 700 مسافر و گردشگر طی روز گذشته از این دومین بنای خشتی و گلی ایران که در فاصله سه کیلومتری جنوب غربی اسفراین قرار دارد، بازدید کردند.

وی گفت: این مجموعه تاریخی به شماره 4497 در فهرست آثار ملی ثبت شده و با توجه به اهمیت و غنای تاریخی آن در سال 1388 به عنوان پایگاه میراث فرهنگی مصوب و فعالیت مطالعاتی، مرمتی و باستان شناسی آن آغاز شد و هم اکنون در حال طی مراحل تشکیل پرونده برای ثبت جهانی است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto