اخبار

۱۲ فروردين ۱۳۹۸ ۱۲:۴۹ تعداد بازدید: ۲۲۶

نشاط بهاري در بازارچه هاي صنايع دستي خراسان شمالي

نشاط بهاري در بازارچه هاي صنايع دستي خراسان شمالي

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با اشاره به برپایی 20 بازارچه نوروزی صنایع دستی در سطح استان گفت: این بازارچه ها با حضور و استقبال مسافران مواجه شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، علی عابدی اظهار داشت: توجه گردشگران و مسافران نوروزی به بازارچه های صنایع دستی و اقبال آنان به هنر مردمان سرزمین گنجینه فرهنگ ها و معرفت ها، نشاط بهاری را در این بازارچه ها ایجاد کرده است.

عابدی افزود: 20 بازارچه نوروزی در قالب 220 غرفه، صنایع دستی و سوغات استان را به مسافران و گردشگران معرفی و عرضه می کنند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از راه اندازی کمپین حمایت از صنایع دستی در بازارچه های نوروزی استان با عنوان «من ایرانی ام، صنایع دستی ایران را دوست دارم» و پیوستن هموطنان و علاقه مندان به این پویش خبر داد.

عابدی تصریح کرد: وظیفه کمپین حمایت از خرید صنایع دستی ایرانی در دو بخش فرهنگ‌سازی استفاده از صنایع‌دستی و معرفی آثار و تولیدات هنرمندان این صنعت در فضای مجازی و بخش دیگر با برگزاری نمایشگاه هایی برای عرضه و فروش آثار و تولیدات هنرمندان هنرهای سنتی است.

وی عنوان کرد: این پویش از سوی مسافران و بازدیدکنندگان از بازارچه و غرفه های صنایع دستی خراسان شمالی تا کنون با استقبال خوبی مواجه شده است و امیدواریم در سال رونق تولید شاهد شکوفایی صنایع دستی در استان و کشور باشیم.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto