اخبار

۱۰ فروردين ۱۳۹۸ ۱۱:۴۸ تعداد بازدید: ۴۴۳

برنامه هاي نوروزگاه 10 فروردين در خراسان شمالي اعلام شد

برنامه هاي نوروزگاه 10 فروردين در خراسان شمالي اعلام شد

در دهمین روز از سال 98، برنامه های جشن و آیین های سنتی نوروزگاه در شهرستان های مختلف خراسان شمالی اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی؛ طی امروز 10 فروردین ماه جاری، هفت جشن نوروزگاه در نقاط مختلف شهرستان های استان برگزار می شود.

محسن عباسی مسئول روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: آیین سنتی جشن نوروزگاه در مرکز استان در محل پیاده راه فرهنگی مجموعه تاریخی مفخم و ساعت 17 با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری برگزار می شود.

عباسی عنوان کرد: همچنین این جشن ها در شهرستان شیروان در محل ابتدای خیابان فرهنگ ساعت 16:30 دقیقه و شهرستان جاجرم در محل پارک جنگلی(بوستان معلم) سنخواست رأس ساعت 15 برگزار می شود.

وی اجرای رقص آیینی و قوشمه و تئاتر خیابانی را از جمله برنامه های این مراسم برشمرد و افزود: دو جشن نوروزگاه نیز امروز ساعت 16 در شهر اسفراین برگزار می شود که خانه تاریخی روشنی و شهر تاریخی بلقیس محل برگزاری این جشن ها است.

وی با بیان اینکه جشن نوروزگاه مانه و سملقان نیز همه روزه ساعت 17:30 دقیقه در محل بازارچه صنایع دستی در ورودی شهر آشخانه برگزار می شود، تصریح کرد: مراسم نوروزگاه شهرستان فاروج نیز امروز به صورت کاروان برنامه های فرهنگی شاد و مفرح در سطح شهر به راه می افتد.

مسئول روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از استقبال شهروندان و مسافران از برنامه های نوروزگاه های سطح استان خبر داد و عنوان کرد: این استقبال در تمام نقاط از جمله مرکز استان بی نظیر بوده است.

عباسی افزود: خانه تاریخی روشنی شهرستان اسفراین نیز که امسال به صورت همه روزه مراسم نوروزگاه برگزار می شود و محل برپایی بازارچه صنایع دستی است، تا کنون با 8هزار نفر بازدید، استقبال خوبی را رقم زده است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto