اخبار

۱۰ فروردين ۱۳۹۸ ۱۱:۴۵ تعداد بازدید: ۳۵۶

از ابتداي نوروز تا کنون؛ 80 مراسم فرهنگي نوروزگاه در خراسان شمالي برگزار شد

از ابتداي نوروز تا کنون؛ 80 مراسم فرهنگي نوروزگاه در خراسان شمالي برگزار شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از برگزاری 80 مراسم فرهنگی نوروزگاه در این استان از ابتدای نوروز تا کنون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه با اشاره به اینکه مراسم نوروزگاه در نقاط مختلف شهرستان های هشتگانه استان برگزار می شود، گفت: تا کنون استقبال خوبی از سوی مسافران و گردشگران داخلی و خارجی از این نوروزگاه ها شده است.

 یزدان پناه عنوان کرد: هدف از برگزاری این مراسم ها معرفی آداب و رسوم و فرهنگ بومی استان و ایجاد شور و نشاط اجتماعی است.

وی با بیان اینکه طی ایام نوروز شرایط آب و هوا سبب لغو برخی مراسم نوروزگاه در شهرستان ها شد، افزود: همچنین در پی وقوع حادثه تلخ سیلاب در شهر شیراز و احترام به درگذشتگان و ابراز همدردی با خانواده های متوفیان، مراسم جشن های نوروزگاه در هفته گذشته لغو شد.

وی تصریح کرد: مراسم فرهنگی و آیین سنتی جشن نوروزگاه همه روزه تا پایان تعطیلات نوروزی در نقاط مختلف شهرستان های هشتگانه استان با حضور گسترده مسافران و گردشگران برگزار می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: اجرای موسیقی مقامی و سنتی، قوشمه و دف نوازی، تئاتر خیابانی، برپایی سیاه چادر عشایری و معرفی و عرضه محصولات صنایع دستی و غذاهای سنتی از جمله برنامه های نورزگاه های استان است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto