اخبار

۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۲۸ تعداد بازدید: ۳۸۴

تخصيص اعتبار جديد ۲ ميليارد ريالي براي «بلقيس»

تخصيص اعتبار جديد ۲ ميليارد ريالي براي «بلقيس»

مدیر پایگاه ملی میراث فرهنگی شهر تاریخی «بلقیس» و سکونت گاه های کهن منطقه از تخصیص اعتبار جدید ۲ میلیارد ریالی برای این شهر تاریخی از منابع ملی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، نجفی در نشست خبری مشترک دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گفت: پیگیر عملیات اجرایی کمپ گردشگری ناتمام شهر تاریخی بلقیس با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی ۲ بلوک پس از نوروز هستیم.

وی افزود: کمپ گردشگری شهر تاریخی بلقیس با ابلاغ اعتبار ۳ میلیارد ریال از برکات سفر رهبری آغاز شد و به جز این حدود یک میلیارد ریال دیگر برای آن هزینه شده است که احداث نمازخانه و سرویس بهداشتی در یک بلوک و سوئیت اقامتی پژوهشگران و گردشگران در بلوک دیگر پیگیری خواهد شد.

وی بر ضرورت تملک زمین برای احداث ساختمان موزه و پژوهشگاه در ۲ بلوک دیگر در فاز بعدی احداث کمپ گردشگری به میزان ۴ هزار و ۵۰۰ مترمربع تاکید کرد.

«محمدی» رئیس اداره میراث فرهنگی اسفراین نیز در این نشست با اشاره به این که با ارتقای زیرساخت های گردشگری و معرفی و شناساندن ظرفیت های ناب این شهرستان به دنبال جذب گردشگر و افزایش طول اقامت و ماندگاری مسافران بوده ایم، افزود: ۵ خانه مسافر و ۱۱ اقامتگاه بوم گردی برای میزبانی از مسافران نوروزی مهیا شده اند و تاکنون ۱۴ اقامتگاه بوم گردی پروانه فعالیت دریافت کرده اند و بیش از ۱۰ درخواست برای راه اندازی اقامتگاه بوم گردی در حال بررسی است و ۲ خانه مسافر در حال دریافت مجوز هستند.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto