اخبار

۹ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۴۷ تعداد بازدید: ۴۴۹

توسعه گردشگري بدون حمايت مقامات محلي امکان پذير نيست

توسعه گردشگري بدون حمايت مقامات محلي امکان پذير نيست

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تأکید بر اینکه توسعه گردشگری بدون حمایت مقامات محلی و استانی امکان پذیر نیست، گفت: برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی، توجه به بخش گردشگری کم هزینه و پُربازده ترین راه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، دکتر ولی تیموری در جلسه شورای اداری این استان گفت: رشد و توسعه گردشگری تنها با عزم ملی و حمایت مقامات محلی و استانی امکان پذیر است.

تیموری خطاب به مدیران عالی استان خراسان شمالی اظهار کرد: اگر دغدغه این را داریم که برای مردم استان در بخش اشتغال و رونق اقتصادی کاری انجام شود، توجه به بخش گردشگری، کم هزینه و پُر بازده ترین راه است.

وی افزود: خراسان شمالی دارای ظرفیت های ویژه ای در بخش گردشگری است که با دلسوزی مدیران این استان می توان منشأ خدمات شایسته ای در این حوزه باشیم.

وی با اشاره به اینکه امروز به مقوله گردشگری نباید صرفا نگاه سرگرمی و پُر کردن اوقات فراغت داشت، تصریح کرد: مأموریت گردشگری فراتر از این موضوعات رفته و امروز در حوزه های سیاسی، امنیتی، اجتماعی و اقتصادی تأثیرگذار است.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور عنوان کرد: هزینه ایجاد اشتغال در بخش گردشگری نسبت به حوزه های دیگر کمتر است و گستردگی و توزیع عادلانه درآمدها را در این بخش داریم.

تیموری بیان کرد: در منطقه جنوب آسیا که ما در آن قرار داریم، به ازای هر گردشگر که وارد یک مقصد می شود، یک هزار و 350 دلار درآمدزایی برای جامعه میزبان به همراه دارد.

وی گفت: در شرایطی که شاهد فشار بدخواهان هستیم تا چهره واقعی جامعه اسلامی را در اذهان بین المللی نادرست جلوه دهند، ورود گردشگران خارجی، مسئولان این کشورها را که تصویری غیرواقعی از ایران ارائه می دادند، به چالش کشید.

وی با اشاره به تأثیراتی که گردشگری در حوزه های مختلف دارد، نسبت به پیگیری و حل مشکلات این بخش در خراسان شمالی که در جریان بازدیدها احصاء می شود، قول مساعد داد.

گفتنی است؛ معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طی سفر خود به خراسان شمالی، از کمپ گردشگری فاروج، اقامتگاه بومگردی ارشاد در روستای قره خان بندی و هتل داریوش بجنورد بازدید کرد و حضور در جلسه شورای اداری استان، نشست با فعالان حوزه گردشگری در محل مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم و بازدید از پروژه های گردشگری در حال ساخت بجنورد از دیگر برنامه های سفر معاون گردشگری کشور به خراسان شمالی است.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto