اخبار

۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۲۲ تعداد بازدید: ۴۳۳

بومگردي ها در خراسان شمالي به توسعه اشتغال پايدار کمک مي کند

بومگردي ها در خراسان شمالي به توسعه اشتغال پايدار کمک مي کند

فرماندار بجنورد گفت: توجه به بومگردی ها و توسعه آن منجر به اشتغال، درآمد پایدار و کمک به رونق اقتصادی منطقه می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، دکتر محمود ثمینی در نخستین کارگاه توانمندسازی فعالان عرصه بومگردی و گردشگری استان، آموزش را مهم ترین موضوع برای پیشرفت و توسعه در هر امری دانست.

دکترثمینی ضمن تشکر از نگاه ویژه ای که به بومگردی و توسعه آنها در خراسان شمالی شکل گرفته، افزود: در استان فعالیت های خوبی در این زمینه آغاز شده که تداوم آن منجر به رونق بومگردی ها خواهد شد.

وی عنوان کرد: امروز نباید فقط به ایجاد یک مرکز بومگردی اکتفا کنیم، بلکه این مهم باید مبنایی باشد در جهت ارائه خدمات گسترده تر که منجر به توسعه اشتغال پایدار می شود.

وی خطاب به مدیران واحدهای بومگردی استان تصریح کرد: برای توسعه پایدار در روستای خود گام بردارید و هر یک با استفاده از پتانسیل های بالقوه ای که منطقه شما از آن برخوردار است، زمینه اشتغال در زمینه بومگردی و گردشگری را فراهم کنید.

فرماندار بجنورد با بیان اینکه خراسان شمالی دارای ظرفیت های نهفته زیادی است که می توان به هر میزان در این زمینه سرمایه گذاری کرد، گفت: خوشبختانه صندوق کارآفرینی امید نیز در امر پرداخت تسهیلات و در مسیر مأموریت های خود گام های خوبی برداشته است.

دکتر ثمینی اظهار کرد: اگر بناست در زمینه بومگردی ها توانمندسازی را رقم بزنیم باید نمونه این کارگاه های آموزشی تداوم داشته باشد و حاصل آن به صورت کاربردی و عملیاتی در دل روستاها و مناطق استان دیده شود.

گفتنی است؛ نخستین کارگاه توانمندسازی فعالان عرصه بومگردی و گردشگری خراسان شمالی با همکاری صندوق کارآفرینی امید و با حضور جمع زیادی از مدیران واحدهای بومگردی و فعالان این حوزه در محل تالار شهید ماژانی فرمانداری بجنورد برگزار شد.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto