اخبار

۴ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۰۲ تعداد بازدید: ۴۳۰

راهکارهاي افزايش درآمد از سفرهاي نوروزي در خراسان شمالي بررسي شد

راهکارهاي افزايش درآمد از سفرهاي نوروزي در خراسان شمالي بررسي شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با اشاره به ظرفیت های صنعت گردشگری در ایجاد درآمد و رونق اقتصادی استان گفت: به همین منظور با کمک متخصصان این امر و دستگاه های اجرایی مرتبط، به دنبال ارائه راهکارهایی برای افزایش درآمد از سفرهای نوروزی هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه در نشست بررسی راهکارهای افزایش درآمد از سفرهای نوروزی که در محل معاونت امور عمرانی استانداری خراسان شمالی برگزار شد، اظهار کرد: برای افزایش درآمد در گردشگری، بازاریابی و برندینگ مورد توجه ما قرار دارد.

یزدان پناه با بیان اینکه صنعت گردشگری در خراسان شمالی باید بتواند جایگاه خود را در کشور به عنوان یک مقصد گردشگری پیدا کند و تبدیل به یک برند گردشگری شود، تصریح کرد: در این راستا دوره های تخصصی برای آموزش رستوران داران، صاحبان واحدهای اقامتی و بوم گردی ها برای توسعه گردشگری و افزایش درآمد برگزار می شود.

وی با بیان اینکه خراسان شمالی به سبب داشتن منابع و ظرفیت های گوناگون فرهنگی، تاریخی و طبیعی و به خصوص بومگردی، تنوع اقوام، صنایع دستی و هنرهای سنتی ظرفیت های بالقوه ای برای گردشگری دارد، افزود: باید از این ظرفیت در جهت درآمدزایی و رونق اقتصادی استان استفاده کنیم که این مهم با همراهی و همفکری تمام دستگاه ها محقق می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به اقدامات این اداره کل برای استقبال از مسافران نوروزی، عنوان کرد: برنامه ریزی هایی برای افزایش ماندگاری مسافران از جمله ارائه تخفیفات اماکن دیدنی و تاریخی انجام شده است.

یزدان پناه با بیان اینکه افزایش ماندگاری مسافران منجر به افزایش درآمدهای استان می شود، اظهار کرد: در حال حاضر مهم ترین مشکل پیش رو، نبود شناخت کافی از پتانسیل ها و ظرفیت های گردشگری خراسان شمالی و عدم معرفی استان در کشور است.

وی به حضور فعال و متفاوت خراسان شمالی در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی تهران که 23 تا 26 بهمن ماه امسال برگزار شد، اشاره داشت و عنوان کرد: معرفی ویژه خراسان شمالی در مطبوعات سراسری و رسانه ملی برای ایام نوروز انجام می شود.

گفتنی است در این نشست، دستگاه های اجرایی عضو ستاد خدمات سفر استان از جمله مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای، مدیرکل تعزیرات حکومتی و نمایندگان سایر دستگاه ها و نهادهای مرتبط با موضوع حضور داشتند و راهکارهایی را به منظور افزایش درآمد از سفرهای نوروزی در خراسان شمالی ارائه دادند.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto