اخبار

۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۳۶ تعداد بازدید: ۴۷۲

خيابان غذا با هدف جذب گردشگر در بجنورد راه اندازي مي شود

خيابان غذا با هدف جذب گردشگر در بجنورد راه اندازي مي شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با بیان اینکه گردشگری غذا امروزه به یکی از ژانرهای سفر و گردشگری در سراسر جهان بدل شده است، از راه اندازی خیابان غذا در محل خیابان شریعتی شمالی بجنورد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه با بیان اینکه خیابان غذا از ویژه برنامه های این اداره کل برای استقبال از نوروز است، گفت: در این مکان ترکیبی از غذاهای سنتی و بومی ارائه و فضایی برای حضور خانواده ها طراحی شده است.

یزدان پناه با اشاره به اینکه یکی از مشاغل وابسته به صنعت گردشگری، تولید و ارائه غذاهای محلی و خیابانی است، تصریح کرد: این طرح با هدف ایجاد نشاط اجتماعی و توسعه گردشگری شهری در بجنورد اجرا می شود.

وی افزود: برگزاری رویدادهای فرهنگی هنری، اجرای موسیقی خیابانی و موسیقی محلی، هنرهای خیابانی و ارائه سوغات و صنایع دستی نیز از دیگر برنامه های جانبی در خیابان غذای بجنورد است.

وی عنوان کرد: همشهریان گرامی که در یکی از زمینه های غذا، هنرهای خیابانی و صنایع دستی علاقه مند به مشارکت و حضور در این طرح هستند می توانند از هم اکنون تقاضای خود را به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اعلام نمایند.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto