آرشیو

۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان شمالی با پیشنهاد تشکیل شعبه‌ای اختصاصی به‌منظور رسیدگی ویژه و سریع به جرائم و پرونده‌های میراث‌فرهنگی، موافقت و اعلام همکاری کرد.

۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
طی حکمی از سوی معاون میراث‌فرهنگی کشور، حسین رحمانی به‌عنوان سرپرست پایگاه میراث‌فرهنگی شهر تاریخی بلقیس اسفراین منصوب شد.

۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸
با هدف تسریع در بهره برداری کمپینگ گردشگری فاروج، مسائل مربوط به واگذاری این پروژه به سرمایه گذار از سوی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان پیگیری و با حضور مسئولان این شهرستان تسهیل شد.

۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
یک پرونده مربوط به بافت تاریخی روستای روئین اسفراین در شورای فنی میراث‌فرهنگی خراسان شمالی بررسی و با تقاضای مالک برای ساخت‌و‌ساز بر اساس ضوابط بافت تاریخی این روستا موافقت شد.

۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
معاون میراث‌فرهنگی خراسان شمالی گفت: «عملیات اجرایی مرمت 20 قلم شی فرهنگی‌تاریخی به‌دست‌آمده از کاوش‌های محوطه ریوی در استان آغاز شده است.»

۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
نمدمالی از جمله مشاغل سنتی خراسان شمالی است که بیشتر در بین قوم ترکمن و منطقه راز و جرگلان رواج دارد و از جمله صنایع‌دستی است که فنون تولید آن به عنوان میراث ناملموس به نام استان به ثبت ملی رسیده است.

۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های هر استان، سوغات و ویژگی‌های فرهنگی آن است که هر شهر و استانی با آن شناخته می‌شود، دانش تولید آبنبات ازجمله این جاذبه‌ها در شهر بجنورد است که با شماره 514 در گستره موضوع فرهنگی ناملموس استان خراسان شمالی در فهرست میراث ناملموس کشور به ثبت رسیده است.

۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۳
اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان شمالی در نظر دارد نسبت به شناسایی پیمانکاران دارای گواهی صلاحیت به منظور اجرای پروژه های «موزه مردم‌شناسی و تاریخ شهر اسفراین» و «موزه مردم‌شناسی و تاریخ شهر آشخانه» اقدام نماید.

۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به برقراری پروازهای مسیر بجنورد به عشق‌آباد کشور ترکمنستان و بالعکس در آینده‌ای نزدیک، گفت: «با هدف بهره‌گیری از این ظرفیت، به‌دنبال توسعه گردشگری سلامت در استان بر اساس برنامه‌ای عملیاتی هستیم.»

۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶
مسئول حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «در سه‌ماهه نخست سال جاری، 22 پرونده حقوقی و قضایی در حوزه میراث‌فرهنگی تشکیل و پیگیری شد.»

۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی خراسان شمالی از کشف یک دستگاه فلزیاب در یک منزل مسکونی در بجنورد خبر داد.

۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
تک برگ مجازی

۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۹
فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی خراسان شمالی از کشف و ضبط یک دستگاه فلزیاب در بجنورد و دستگیری سه متخلف خبر داد.

۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
معاون میراث‌فرهنگی خراسان شمالی با اشاره به تهیه طرح جامع سایت‌پلان محوطه تاریخی ریوی در شهرستان مانه و سملقان گفت: «این طرح در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان ارائه و اجرا خواهد شد.»

۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه با سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از آغاز همکاری دوجانبه با این سازمان در زمینه‌های آموزشی، علمی و پژوهشی خبر داد.

۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نامه‌ای به استاندار خراسان شمالی، مراتب ثبت 13 میراث‌فرهنگی ناملموس را به او ابلاغ کرد.

۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴
اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان شمالی در نظر دارد نسبت به شناسایی پیمانکاران و شرکت‌های دارای گواهی صلاحیت «جهت خرید تجهیزات سیستم سرمایش و گرمایش آیینه‌خانه مفخم بجنورد» اقدام نماید.

۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان شمالی در نظر دارد نسبت به شناسایی پیمانکاران دارای گواهی صلاحیت به منظور اجرای پروژه های «مرمت بنای تاریخی کاروانسرای سبزه میدان» و «مرمت بافت تاریخی روستای اسفیدان بجنورد» اقدام نماید.

۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
رئیس اداره میراث میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بجنورد گفت: «پادگان نظامی قزلقان در بخش گرمخان شهرستان بجنورد شناسایی شده است و پرونده آن جهت ثبت در فهرست میراث ملی، تهیه می‌شود.»

۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی از انعقاد قرارداد مطالعه و آسیب‌شناسی تأسیسات الکتریکال و مکانیکال مجموعه فرهنگی‌تاریخی مفخم بجنورد خبر داد.

۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: «اراضی پیرامون بنای تاریخی اسپاخو در شهرستان مانه و سملقان، با هدف ساماندهی و برنامه‌ریزی جهت جذب سرمایه‌گذار و ایجاد تأسیسات خدماتی مورد نیاز گردشگران، تعیین تکلیف می‌شوند.»

۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از برگزاری دوره آموزشی ویژه عوامل و دست‌اندرکاران اقامتگاه های بوم‌گردی استان خبر داد.

۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹
رئیس انجمن اقامتگاه‌های بوم‌گردی خراسان شمالی گفت: «فعالیت اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان با 50 درصد ظرفیت و با تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سر گرفته شد.»

۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی از دستگیری چهار حفار غیرمجاز در شهرستان جاجرم خبر داد.

۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به لزوم تهیه طرح معماری داخلی و موزه‌آرایی مجموعه فرهنگی‌تاریخی مفخم بجنورد بر اساس طرح مصوب اداره کل موزه‌های کشور، از ابلاغ یک میلیارد ریال اعتبار برای این منظور خبر داد.

۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: «پرونده عرصه و حریم چهار محوطه تاریخی خراسان شمالی تهیه و به‌منظور دریافت مجوز ارسال شده است.»

۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به آغاز مرمت بافت تاریخی روستای هدف گردشگری اسفیدان بجنورد، از ابلاغ یک میلیارد ریال اعتبار ملی برای این منظور خبر داد.

۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی از مرمت بنای سنگی زرد در شهرستان مانه و سملقان خبر داد.

۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
معرفی بناهای تاریخی خراسان شمالی ازجمله آیتم‌های برنامه تلویزیونی «چهارراه خوشی» است که به‌زودی از شبکه اترک به روی آنتن می‌رود.

۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بجنورد از تشدید نظارت و بازدیدهای مشترک بر فعالیت خانه‌مسافرهای این شهرستان هم‌زمان با آغاز تابستان و باهدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از آغاز مطالعات فاز دوم طرح استحکام‌بخشی و مقاوم‌سازی مجموعه مفخم بجنورد با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال خبر داد.

۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین گفت: «سومین کارگاه تولید صنایع‌دستی این شهرستان در روستای فرطان فعالیت خود را آغاز کرد.»

۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: «آثار و بناهای تاریخی استان با 7 زبان مختلف و از طریق ویدئو کلیپ‌های تولیدشده، معرفی می شوند.»

۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مانه و سملقان از برگزاری نشست و بررسی طرح توسعه بنای سنگی اسپاخو در این شهرستان خبر داد.

۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
یکی از صنایع‌دستی سنتی و زیبای خراسان شمالی، چادرشب بافی نام دارد، چادرشب، دست بافته دستگاهی، زیبا و رنگارنگ است و الیاف به کار رفته در آن معمولاً از ابریشم‌های الوان و در رنگ‌های زنده و شاد است.

۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از برگزاری سلسله دوره‌های آموزشی و توانمندسازی ویژه فعالان گردشگری استان به‌صورت مجازی و غیرحضوری خبر داد.

۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
سرپرست معاونت صنایع‌دستی خراسان شمالی از بهره‌برداری از 5 کارگاه صنایع‌دستی استان با اعتبار 9 میلیارد ریال خبر داد.

۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: «پرونده چهار درخت کهن‌سال خراسان شمالی به‌منظور ثبت در فهرست میراث طبیعی کشور مستندسازی و تهیه‌شده است.»

۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
معاون میراث فرهنگی کشور در جریان سفر دو روزه خود به خراسان شمالی از تعدادی از آثار و بناهای تاریخی این استان بازدید کرد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
برنامه سرزمین مادری با موضوع خراسان شمالی و معرفی جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و گردشگری این استان از شبکه جهانی جام جم به روی آنتن رفت.

۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از آغاز فعالیت تورهای گردشگری در این استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
سرپرست معاونت صنایع‌دستی خراسان شمالی از فروش فوق‌العاده صنایع‌دستی در کارگاه‌های برتر استان به مناسبت هفته صنایع‌دستی خبر داد.

۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
سرپرست معاونت صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به اهمیت بسته‌بندی صنایع‌دستی در فروش و صادرات گفت: «ازاین‌پس هنرمندان و صنعتگرانی در نمایشگاه‌های صنایع‌دستی حضور می‌یابند که محصول تولیدی خود را با بسته‌بندی مناسب ارائه کنند.»

۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
در نشست مشترک مدیران کل دفتر امور روستایی استانداری و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با فرمانداران شهرستان‌های استان، ضمن بررسی پیشرفت طرح‌ «هر دهیاری یک پروژه»، بر ضرورت تسریع در واگذاری و بهره‌برداری از پروژه‌های شناسایی‌شده تأکید شد.

۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از ثبت 20 درخواست ایجاد تأسیسات گردشگری در این استان از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به بررسی پیشنهادها و ارائه نظرات متخصصان و مشاوران طرح احیا و بازآفرینی مجموعه فرهنگی‌ تاریخی مفخم بجنورد گفت: «این طرح در حال انجام مطالعات فنی اقتصادی و توجیهی است.»

۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بجنورد از پیگیری اجرای طرح گذر صنایع‌دستی در این شهرستان خبر داد.

۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵
رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین با اشاره به فعالیت 13 بوم‌گردی در این شهرستان گفت: «تا پایان سال جاری صدور مجوز و ایجاد حداقل 4 بوم‌گردی دیگر را در برنامه داریم.»

۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۷
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بجنورد از پایش کامل بناهای تاریخی شهرستان بجنورد پس از بارش باران خبر داد.

۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از آغاز طرح‌های عمرانی و زیرساختی گردشگری در محوطه تاریخی ریوی شهرستان مانه و سملقان خبر داد.

۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
سرپرست معاونت صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «دوره آموزشی فروش مجازی برای هنرمندان صنایع‌دستی این استان برگزار می‌شود.»

۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: «در سال گذشته، 13 میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع‌دستی استان پرداخت شد.»

۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی راز و جرگلان از تکمیل زیرساخت‌های گردشگری روستای فرخ‌دین در این شهرستان خبر داد.

۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «پنج کارگاه صنایع‌دستی در شهرستان‌های استان آماده بهره‌برداری است.»

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
معاون میراث‌فرهنگی کشور در نامه‌های جداگانه به استاندار خراسان شمالی مراتب ثبت ملی 6 اثر فرهنگی‌تاریخی این استان را ابلاغ کرد.

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
سرپرست معاونت صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به در پیش‌بودن هفته صنایع‌دستی گفت: «طرح بازدید از کارگاه‌های صنایع‌دستی در سطح شهرستان‌های استان در حال انجام است.»

۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «طرح پیشنهادی توسعه و احیای مجموعه مفخم با حضور استاندار بررسی و پس از ارائه به مشاور، گام‌های عملی در مسیر اجرای آن در آینده‌ای نزدیک برداشته می‌شود.»

۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱
شناسایی و معرفی درختان ‌کهنسال به لحاظ ژنتیکی و میراث فرهنگی از اهمیت زیادی برخوردار بوده و به‌صورت تاریخ زنده قابل‌مطالعه و بررسی هستند، از این درختان در جای‌جای خراسان شمالی وجود دارد و تعدادی نیز ثبت ملی شده است.

۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی از دستگیری دو حفار غیر مجاز در منطقه ثبتی صفی‌آباد اسفراین خبر داد.

۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸
اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان شمالی از تمام پیمانکاران دارای گواهی صلاحیت اجرای پروژه‌های مربوطه دعوت به‌عمل می‌آورد به‌منظور شرکت در پروژه‌های ذیل وارد سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) شده و در فرآیند استعلام بهای پروژه مذکور شرکت نمایند.

۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
ترکمن‌ها ظریف‌ترین هنر رودوزی ‌را روی لباس‌های محلی انجام می‌دهند، آنان حاشیه لباس‌های خود و دختران‌شان را هنرمندانه با انواع نقش‌ها و نگارهای رنگارنگ زینت می‌دهند که این‌کار در نوع خود از جذابیت و زیبایی خاصی برخوردار است.

۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
سرپرست معاونت صنایع‌دستی خراسان شمالی از تهیه و تدوین طرح مطالعه و امکان‌سنجی بازارهای هدف صنایع‌دستی استان خبر داد.

۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵
اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان شمالی از تمام پیمانکاران دارای گواهی صلاحیت اجرای پروژه‌های مربوطه دعوت به‌عمل می‌آورد به‌منظور شرکت در پروژه‌های ذیل وارد سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) شده و در فرآیند استعلام بهای پروژه مذکور شرکت نمایند.

۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گرمه از تهیه فیلم مستند کلاه کرکی از صنایع‌دستی ثبت ملی‌شده این شهرستان خبر داد.

۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴
سرپرست معاونت صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده پیش‌بینی می‌شود برای امسال با صدور مجوزهای مربوطه، بیش از 400 شغل در بخش صنایع‌دستی ایجاد شود.»

۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
مدیر پایگاه میراث فرهنگی روستای روئین از ابلاغ یک میلیارد ریال اعتبار به منظور مطالعات بافت تاریخی این روستای هدف گردشگری شهرستان اسفراین خبر داد.

۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
سرپرست معاونت صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «در هر شهرستان استان روستاهایی به‌عنوان پایلوت در جهت توسعه صنایع‌دستی و فعالیت‌های هدفمند در این حوزه انتخاب می‌شوند.»

۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از واگذاری سه پروژه حوزه گردشگری استان به بخش خصوصی در سال جاری خبر داد.

۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گرمه از تقدیر پیشکسوت پرده‌خوان، شاهنامه‌خوان و آیین ثبت ملی قنبرخوانی در این شهرستان خبر داد.

۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی جاجرم با اشاره به پیشرفت فیزیکی 80 درصدی هتل یک ستاره وصال در این شهرستان گفت: «این هتل در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.»

۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از ایجاد دبیرخانه دائمی گلیم و سفره‌کردی با هدف توسعه و ترویج این هنر در استان خبر داد.

۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۸
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «واحدهای پذیرایی استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت محدود خود را از سر گرفتند.»

۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲
معاون میراث فرهنگیِ خراسان شمالی گفت: زلزله اخیر هیچ آسیبی به بناهای تاریخی شهرستان مانه و سملقان وارد نکرده است.

۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «با توجه به قرار گرفتن خراسان شمالی در وضعیت هشدار و با هدف پیشگیری از افزایش مبتلایان به ویروس کرونا، هیچ‌یک از تأسیسات گردشگری این استان در ایام تعطیلات عید فطر خدمات‌دهی ندارند.»

۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
موزه گرمابه و تاریخ شهر جاجرم از جمله موزه هایی است که در آن آثار و اشیای قدیمی را که می‌تواند گویای زمینه و پیشینه مردم شناسی و تاریخی باشند، در خود جای داده‌ است.

۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی در دیدار با مجموعه‌دار سکه و اسکناس استان، از فعالیت‌های این دوستدار میراث فرهنگی تجلیل و قدردانی کرد.

۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فاروج از بررسی طرح سرمایه گذاری گردشگری تیتکانلو شهرستان فاروج خبر داد.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
نماینده منتخب مردم 5 شهرستان خراسان شمالی در مجلس یازدهم، مشارکت با بخش خصوصی و جلب نظر سرمایه‌گذاران واقعی را از الزامات پیشرفت در سالی که به نام جهش تولید مزین شده است دانست و گفت: «در تمام بخش‌ها و ازجمله گردشگری نیز باید به دور از نگاه‌های جزیره‌ای به دنبال تحقق اهداف کلان و توسعه‌بخش باشیم.»

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷
رئیس نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فاروج از نظافت و غبارروبی ویترین‌های موزه گرمابه و تاریخ شهرستان خبر داد.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی از دستگیری سه حفار غیرمجاز در شهرستان بجنورد خبر داد.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جاجرم گفت: «عملیات احداث دومین اقامتگاه بومگردی این شهرستان در روستای چهاربید در سال جاری به اتمام و به بهره‌برداری می‌رسد.»

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲
فرماندار مرکز استان خراسان شمالی، هم‌زمان با روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث فرهنگی با حضور در مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم بجنورد از بخش‌های مختلف این مجموعه و نیز موزه مردم‌شناسی بازدید کرد.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از افتتاح و کلنگ زنی سه پروژه میراث‌فرهنگی بااعتبار حدود 1210 میلیارد ریال در هفته میراث‌فرهنگی خبر داد.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
رئیس نمایندگی میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان جاجرم از بازدید مسئولین و اعضای انجمن میراث فرهنگی شهرستان از مسجد جامع خبر داد.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۱
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بجنورد از صدور و تمدید 151 مجوز صنایع‌دستی برای هنرمندان و صنعتگران این حوزه از نیمه دوم سال 98 تا کنون خبر داد.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین از صدور ۷ مجوز مشاغل خانگی برای هنرمندان صنایع‌دستی این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی از پیشرفت ۱۰درصدی پروژه ساختمان اداره کل میراث فرهنگی استان خبر داد.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی با بیان اینکه اجرای طرح بازآفرینی مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم بجنورد سبب توسعه گردشگری و رونق اقتصادی می‌شود، گفت: «طرح پیشنهادی پس از بررسی و چکش‌کاری‌های لازم و در راستای تفاهم‌نامه منعقدشده، اجرایی می‌شود.»

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۶
مدیر پایگاه میراث فرهنگی روستای روئین از مرمت بناهای دارای ارزش فرهنگی تاریخی در سال جاری خبر داد.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی از ابلاغ حکم ثبتی ایستگاه راه‌آهن شهرستان جاجرم در فهرست میراث صنعتی کشور خبر داد.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی بلقیس از آغاز مرمت و حفاظت شهر تاریخی تاریخی بلقیس اسفراین خبر داد.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «مرمت بافت تاریخی روستای روئین که با شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سر گرفته شد.»

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۶
معاون گردشگری خراسان شمالی از پلمب یکی از رستوران‌های بین‌راهی در شهرستان مانه و سملقان خبر داد.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
معاون گردشگری خراسان شمالی از ثبت ۱۲ درخواست مجوز ایجاد تاسیسات گردشگری از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی از تهیه و نصب 5 تابلو برای معرفی محوطه ثبتی شهرستان فاروج خبر داد.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین از خسارت 2 میلیارد و صد میلیون ریالی بناهای تاریخی این شهرستان پس از بارندگی‌های هفته گذشته خبر داد.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از دستگیری چهار حفار غیرمجاز در شهرستان رازو جرگلان خبر داد.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی از خسارت ۲۵ میلیارد و۹۷۰ میلیون ریالی کرونا به صنایع دستی این استان خبر داد.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱
سرپرست معاونت صنایع دستی خراسان شمالی از ساخت منبر زیبای مسجد جامع روستای گیفان علیا توسط هنرمند بجنوردی خبر داد.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۴
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «آغاز به کار مجدد تأسیسات گردشگری و فعالیت آن‌ها منوط به تصمیم ستاد استانی پیشگیری و مبارزه با کرونا است.»