آرشیو

۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی در دیدار با مجموعه‌دار سکه و اسکناس استان، از فعالیت‌های این دوستدار میراث فرهنگی تجلیل و قدردانی کرد.

۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فاروج از بررسی طرح سرمایه گذاری گردشگری تیتکانلو شهرستان فاروج خبر داد.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
نماینده منتخب مردم 5 شهرستان خراسان شمالی در مجلس یازدهم، مشارکت با بخش خصوصی و جلب نظر سرمایه‌گذاران واقعی را از الزامات پیشرفت در سالی که به نام جهش تولید مزین شده است دانست و گفت: «در تمام بخش‌ها و ازجمله گردشگری نیز باید به دور از نگاه‌های جزیره‌ای به دنبال تحقق اهداف کلان و توسعه‌بخش باشیم.»

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷
رئیس نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فاروج از نظافت و غبارروبی ویترین‌های موزه گرمابه و تاریخ شهرستان خبر داد.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی از دستگیری سه حفار غیرمجاز در شهرستان بجنورد خبر داد.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جاجرم گفت: «عملیات احداث دومین اقامتگاه بومگردی این شهرستان در روستای چهاربید در سال جاری به اتمام و به بهره‌برداری می‌رسد.»

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲
فرماندار مرکز استان خراسان شمالی، هم‌زمان با روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث فرهنگی با حضور در مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم بجنورد از بخش‌های مختلف این مجموعه و نیز موزه مردم‌شناسی بازدید کرد.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از افتتاح و کلنگ زنی سه پروژه میراث‌فرهنگی بااعتبار حدود 1210 میلیارد ریال در هفته میراث‌فرهنگی خبر داد.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
رئیس نمایندگی میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان جاجرم از بازدید مسئولین و اعضای انجمن میراث فرهنگی شهرستان از مسجد جامع خبر داد.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۱
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بجنورد از صدور و تمدید 151 مجوز صنایع‌دستی برای هنرمندان و صنعتگران این حوزه از نیمه دوم سال 98 تا کنون خبر داد.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین از صدور ۷ مجوز مشاغل خانگی برای هنرمندان صنایع‌دستی این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی از پیشرفت ۱۰درصدی پروژه ساختمان اداره کل میراث فرهنگی استان خبر داد.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی با بیان اینکه اجرای طرح بازآفرینی مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم بجنورد سبب توسعه گردشگری و رونق اقتصادی می‌شود، گفت: «طرح پیشنهادی پس از بررسی و چکش‌کاری‌های لازم و در راستای تفاهم‌نامه منعقدشده، اجرایی می‌شود.»

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۶
مدیر پایگاه میراث فرهنگی روستای روئین از مرمت بناهای دارای ارزش فرهنگی تاریخی در سال جاری خبر داد.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی از ابلاغ حکم ثبتی ایستگاه راه‌آهن شهرستان جاجرم در فهرست میراث صنعتی کشور خبر داد.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی بلقیس از آغاز مرمت و حفاظت شهر تاریخی تاریخی بلقیس اسفراین خبر داد.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «مرمت بافت تاریخی روستای روئین که با شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سر گرفته شد.»

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۶
معاون گردشگری خراسان شمالی از پلمب یکی از رستوران‌های بین‌راهی در شهرستان مانه و سملقان خبر داد.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
معاون گردشگری خراسان شمالی از ثبت ۱۲ درخواست مجوز ایجاد تاسیسات گردشگری از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی از تهیه و نصب 5 تابلو برای معرفی محوطه ثبتی شهرستان فاروج خبر داد.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین از خسارت 2 میلیارد و صد میلیون ریالی بناهای تاریخی این شهرستان پس از بارندگی‌های هفته گذشته خبر داد.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از دستگیری چهار حفار غیرمجاز در شهرستان رازو جرگلان خبر داد.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی از خسارت ۲۵ میلیارد و۹۷۰ میلیون ریالی کرونا به صنایع دستی این استان خبر داد.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱
سرپرست معاونت صنایع دستی خراسان شمالی از ساخت منبر زیبای مسجد جامع روستای گیفان علیا توسط هنرمند بجنوردی خبر داد.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۴
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «آغاز به کار مجدد تأسیسات گردشگری و فعالیت آن‌ها منوط به تصمیم ستاد استانی پیشگیری و مبارزه با کرونا است.»

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۵
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از تعیین تکلیف و واگذاری قطعی تعدادی از پروژه‌های گردشگری این استان خبر داد.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت:«عملیات اجرایی حفاظت و مرمت 50 قلم شیء تاریخی استان در سال جاری آغاز خواهد شد.»

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شیروان گفت:« بارش‌های شدید آخر هفته گذشته به یک اثر تاریخی این شهرستان خسارت وارد کرد.»

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
سرپرست معاونت صنایع دستی خراسان شمالی از تولید بیش از 9000 ماسک و گان توسط هنرمندان صنایع دستی استان خبر داد.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی، مجید سعیدیان روز شنبه 13 اردیبهشت ماه 99گفت:« براساس بررسی‌ها و پایش‌های اولیه روزهای اخیر مشخص شد بارندگی به حمام تاریخی شهرستان فاروج خسارت وارد کرده است.»

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنای دستی خراسان شمالی گفت:« بنای تاریخی مقبره شهدای شهرستان بجنورد در سال جاری مرمت و احیاء خواهد شد.»

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
مدیر کل میراث فرهنگی خراسان شمالی با اشاره به ثبت اشیا تاریخی در سامانه «جام» افزود: تعداد 509 شی تاریخی در سال گذشته در این سامانه ثبت شده است.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستیخراسان شمالی گفت: «448 طرح صنایع دستی در رشته های گلیم بافی، چادرشب بافی، چرم، بافتنی‌های سنتی و... در سال 98 درسامانه کارا ثبت شده است.»

۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
سرپرست معاونت صنایع دستی خراسان شمالی از بخشودگی اجاره بهای غرفه داران خانه صنایع دستی جاجرمی خبر داد.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۵
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جاجرم از پایش بنا‌های تاریخی این شهرستان در پی بارش باران خبر داد.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
سرپرست معاونت صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «با توجه به ابلاغ ستاد ملی مبارزه با کرونا، صنعتگران و هنرمندان صنایع‌دستی استان با رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و ثبت‌نام در سامانه اصناف، فعالیت در کارگاه‌های خود را آغاز کردند.»

۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد علوی در شهرستان مانه و سملقان با هدف اشتغال‌زایی و شتاب بخشی به توسعه در این شهرستان در حوزه‌های میراث فرهنگی و گردشگری تقویت می‌شود.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
معاون گردشگری خراسان شمالی با اشاره به پیشرفت فیزیکی بیش از 20 درصدی کمپینگ گردشگری فاروج گفت: «با هدف تسریع در بهره‌برداری، این پروژه به بخش خصوصی واگذار و به‌زودی تکمیل می‌شود.»

۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
در حکمی از سوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، سرپرست اداره متبوع در شهرستان اسفراین منصوب و معارفه شد.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
پوستر شعارسال

۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی از دستگیری 5 حفار غیرمجاز در شیروان خبر داد.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از تدوین برنامه عملیاتی در راستای جهش تولید در حوزه صنایع‌دستی استان خبر داد.

۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از رشد 43 درصدی بازدید از موزه‌های استان در سال 98 خبر داد.

۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: «در سال گذشته، 53 متخلف در حوزه جرایم میراث فرهنگی در استان دستگیر شدند.»

۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی جاجرم گفت: «در سال گذشته 700 میلیون ریال به هنرمندان و صنعتگران حوزه صنایع‌دستی در این شهرستان تسهیلات پرداخت شد.»

۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی از بررسی ضوابط پیشنهادی عرصه و حریم تعدادی از آثار تاریخی در نخستین جلسه شورای حریم استان در سال جاری خبر داد.

۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از صدور و تمدید 114 مجوز تولید انفرادی و گروهی صنایع‌دستی برای هنرمندان و صنعتگران این حوزه در سال 98 خبر داد.

۲۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی از دستگیری چهار حفار غیرمجاز در شهرستان جاجرم خبر داد.

۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی جاجرم با اشاره به تشکیل انجمن میراث فرهنگی شهرستان گفت: «120 نفر در این انجمن عضویت دارند.»

۲۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «در سال گذشته، صنعتگران و هنرمندان استان در 41 نمایشگاه ملی، منطقه‌ای و استانی صنایع‌دستی مشارکت و حضوری فعال داشتند.»

۲۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷
معاون گردشگری خراسان شمالی گفت: «در یک ماه اخیر و به دلیل شرایط به وجود آمده از شیوع ویروس کرونا و لغو سفرها، بستر معرفی و تبلیغ بیش از 115 جاذبه گردشگری استان در فضای مجازی فراهم شد.»

۲۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: «در سال گذشته، 26 هزار و 300 مورد گشت نظارت و کنترل آثار و بناهای تاریخی استان از سوی مأموران این یگان انجام شد.»

۲۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲
فراخوان شناسایی سرمایه گذار جهت مشارکت برای تکمیل و بهره برداری از
1-مجتمع خدماتی عمومی بهداشتی تاتار
2- کمپینگ گردشگری فاروج
3-اردوگاه گردشگری گزی جاجرم

۲۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی از کشف یک عدد مهر استامپی در شهرستان فاروج خبر داد.

۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: «با بارش برف در روزهای اخیر، آثار و بناهای تاریخی استان بازدید و پایش شد.»

۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شیروان از شناسایی، ثبت‌نام و تشکیل پروانه تولید انفرادی صنایع‌دستی برای 48 صنعتگر این شهرستان خبر داد.

۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی جاجرم گفت: «در سال گذشته، 17 میلیارد ریال تسهیلات به فعالان حوزه گردشگری شهرستان پرداخت شد.»

۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: در سال گذشته، یک‌میلیون و 213 هزار و 39 مسافر در این استان اقامت داشتند.

۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی از انجام 210 ساعت آموزش تخصصی در جهت پیشبرد اهداف میراث فرهنگی در سال 98 خبر داد.

۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
پروژه بین‌المللی پژوهش‌های باستان‌شناسی محوطه تاریخی ریوی در دشت سملقان با گذراندن هفت فصل کاوش اکنون دریچه‌ای رو به شناخت فرهنگ‌های تاریخی شمال شرق کشور گشوده که تداوم این پژوهش‌ها تا پایان سال 1403 پیش‌بینی شده است.

۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
شیوع ویروس کرونا در بسیاری از نقاط جهان همچنان ادامه دارد و روزبه‌روز به شمار مبتلایان افزوده می‌شود. مراکز جهانی بهداشتی و سایر سازمان‌های مرتبط همگی در تلاش‌اند تا با آگاهی‌رسانی به مردم مناطق مختلف از شیوع بیشتر ویروس پیشگیری کنند و بتوانند تا پیداشدن راهکار درمانی قطعی، شمار تلفات را به حداقل برسانند. متخصصان این مراکز و سازمان‌ها به مردم توصیه می‌کنند که وحشت‌زده نشوند، آرامش خود را حفظ کنند و اقدامات پیشگیرانه و احتیاطی را رعایت کنند. در حال حاضر، راه دیگری برای مقابله با کرونا در اختیار نداریم. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا شما را با بایدها و نبایدهای مقابله با کرونا آشنا کنیم.

۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
با تمدید مهلت ارسال آثار به مسابقه مجازی و خانوادگی نوروزخانه، علاقه‌مندان تا پایان فروردین‌ماه جاری برای شرکت در این مسابقه فرصت دارند.

۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
هرساله فروردین که از نیمه می‌گذرد، لاله‌های زرد و لیمویی‌رنگ دشت‌های خراسان شمالی در منطقه خمبی و سرای شهرستان گرمه سر از خاک بیرون آورده و جلوه‌های زیبا و منحصربه‌فردی به طبیعت استان می‌بخشد.

۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی جاجرم از کشف یک دستگاه فلزیاب به همراه تعدادی شی‌ء تاریخی در این شهرستان خبر داد.

۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی از کشف یک دستگاه فلزیاب در شهرستان اسفراین و دستگیری1 متخلف خبر داد.

۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی از صدور دو مجوز مجموعه‌داری در استان در سال 98 خبر داد.

۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «در سال گذشته، 12 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع‌دستی استان پرداخت شد.»

۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی با حضور سرزده در محل اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان از روند اجرای دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا بازدید کرد.

۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «با شیوع ویروس کرونا و توصیه به ماندن مردم در خانه، بستر تبلیغ و معرفی ظرفیت‌های گردشگری و جاذبه‌های استان در فضای مجازی را فراهم کردیم که این محتواها روزانه بیش از هزار بازدیدکننده دارد.»

۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی از اتخاذ تدابیر لازم به‌منظور جلوگیری از برگزاری آیین روز طبیعت در استان خبر داد.

۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به برگزاری و مشارکت صنعتگران در دوره‌های آموزشی مرتبط، گفت: «در سال گذشته برای 541 نفر از هنر آموختگان صنایع‌دستی استان گواهینامه صادر شد.»

۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳
استاندار خراسان شمالی با اشاره به اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و ابلاغ آن به تمام فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان گفت: «هدف از اجرای این طرح ممانعت از ورود و اسکان مسافران در شهرها است.»

۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی جاجرم با اشاره به مشارکت هنرمندان صنایع‌دستی و تأسیسات گردشگری در جهت مقابله با ویروس کرونا، از ایجاد کارگاه تولیدی ماسک در اقامتگاه بوم‌گردی این شهرستان خبر داد.

۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
معاون گردشگری خراسان شمالی از انجام دو هزار و 352 بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری این استان در سال گذشته خبر داد.

۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۳
در راستای ممنوعیت ورود گردشگر و مسافر به شهر تاریخی بلقیس در شهرستان اسفراین، راه‌های دسترسی به این مجموعه تاریخی مسدود شد.