آرشیو

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
کارشناس‌مسئول بوم‌گردی و اکوتوریسم اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «از ابتدای سال جاری تا کنون 8 اقامتگاه بوم‌گردی در استان پروانه فعالیت دریافت کردند.»

۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «امسال نیز برای دومین بار و با هدف ایجاد شورونشاط اجتماعی و جلب مشارکت بخش خصوصی و جذب گردشگر در ایام نوروز، خیابان غذا در بجنورد راه‌اندازی می‌شود.»

۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
گروه موسیقی مقامی فاروج به نخستین جشنواره ملی آواها و نواهای آئینی ایثار که اسفندماه امسال به میزبانی استان بوشهر برگزار می‌شود راه یافت.

۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
شهردار بجنورد با اشاره به لزوم ساماندهی مسافران نوروزی از برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده به‌منظور اسکان مسافران در تفرجگاه‌های بجنورد در این ایام خبر داد.

۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین از صدور 34 مجوز مشاغل خانگی برای هنرمندان صنایع‌دستی این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳
اقوام عشایر خراسان شمالی با برپایی سیاه‌چادر و نمایش صنایع‌دستی، معرفی فرهنگ و آداب‌ورسوم خود و ارائه غذاهای سنتی و محلی در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران مورد استقبال علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان قرار گرفت.

۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین گفت: «از ابتدای سال جاری تاکنون، 56 درصد از مسافران، بوم‌گردی های این شهرستان را برای اقامت خود انتخاب کردند.»

۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
در سومین روز از جشنواره موسیقی فجر، گروه موسیقی فولکلور خراسان شمالی در سالن سوره به روی صحنه رفت و موسیقی‌های مقامی این منطقه را برای حضار و علاقه‌مندان اجرا کردند.

۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «با هدف معرفی هرچه بیشتر آیین و سنت‌ها و میراث معنوی مردم درق، جشنواره سمنو در این شهر و نیز در مرکز استان برگزار می‌شود.»

۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی از کشف یک دستگاه فلزیاب در شهرستان فاروج و دستگیری 6متخلف خبر داد.

۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
معاون صنایع دستی خراسان شمالی از برگزاری دوره آموزشی استاندادرد سازی در صنایع دستی در شهرستان بجنورد خبر داد.

۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی‌و‌سومین نمایشگاه صنایع دستی تهران در حالی برپا شده است که خراسان شمالی با حضوری فعال و اجراهای گروه آیینی توانست توجه مخاطبان را به فرهنگ اقوام و موسیقی فولکلوریک جلب کند.

۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
معاونان گردشگری و توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سومین روز از برپایی نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران از بخش نمایشگاهی خراسان شمالی حضور یافتند و با مدیرکل این استان به گفتگو نشستند.

۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اسفراین گفت: از ابتدای سال 1398تا کنون 5 مورد موافقت اصولی برای طرحهای گردشگری در بخش خصوصی شهرستان اسفراین صادر شده است.

۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
اقلام فرهنگی و تبلیغاتی با هدف معرفی ظرفیت‌های خراسان شمالی در بخش گردشگری با مشارکت شهرداری‌های استان و ویژه سیزدهمین نمایشگاه تهران طراحی، چاپ و توزیع شد.

۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
در دومین روز از برپایی نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران، دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از غرفه های بخش نمایشگاهی خراسان شمالی در این نمایشگاه بازدید کرد.

۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۳
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فاروج ازبرف‌روبی و پایش بناهای تاریخی این شهرستان در پی بارش برف خبر داد.

۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
غرفه‌های صنایع دستی خراسان شمالی در بخش نمایشگاهی استان در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی‌و‌سومین نمایشگاه صنایع دستی تهران، برپا شده است.

۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
اپلیکیشن و وب‌سایت گردشگری خراسان شمالی با حضور دکتر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران رونمایی شد.

۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
خراسان شمالی با طبیعتی زیبا و چهارفصل علاوه بر اینکه میزبان گردشگرانی در فصول بهار، تابستان و پاییز است به دلیل شرایط اقلیمی متنوع، ظرفیت مناسبی در گردشگری زمستانه نیز دارد که این مهم می‌تواند با مشارکت بخش خصوصی رونق بیشتری پیدا کند.

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی تهران در حالی 23 بهمن‌ماه جاری آغاز به کار می‌کند که خراسان شمالی با تهیه 180 هزار اقلام تبلیغاتی‌فرهنگی در این نمایشگاه حضوری فعال دارد.

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
پادکست خبری 19 بهمن

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «تاکنون 655 اثر طبیعی، تاریخی، ناملموس و اثر منقول از این استان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.»

۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
اقامتگاه بوم‌گردی باغ بهشت هم‌زمان با دهه فجر در روستای طبر شهرستان جاجرم با حضور مردم و مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به برپایی سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری، گفت: «خراسان شمالی در این نمایشگاه حضوری فعال دارد و اجرای بالغ‌بر 30 برنامه جانبی برای معرفی فرهنگ و ظرفیت‌های گردشگری استان برنامه‌ریزی شده است.»

۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «طرح‌های نیمه‌تمام حوزه گردشگری با پیشرفت فیزیکی بیش از 40 درصد با معرفی این اداره کل، تسهیلات دریافت می‌کنند.»

۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
معاون گردشگری خراسان شمالی گفت: «28هزار و 176 نفر طی 10 ماهه سال جاری در واحدهای بوم‌گردی استان اقامت داشتند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش بیش از دو برابری دارد.»

۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: «8 اثر تاریخی‌فرهنگی خراسان شمالی واجد ارزش ثبت در فهرست آثار ملی شناخته شد.»

۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «طرح گردشگری مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم از سوی شرکت توسعه اقتصاد ملل تهیه و با رعایت تمام ملاحظات و اقدامات قانونی، اجرایی می‌شود.»

۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از راه‌اندازی شعبه بنیاد ایران‌شناسی در استان خبر داد و نسبت به انجام حمایت‌های لازم در این زمینه اعلام آمادگی کرد.

۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «12 پروژه حوزه گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری بیش از 173 میلیارد ریال در ایام دهه فجر کلنگ زنی و یا افتتاح می‌شود.»

۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
گروه موسیقی فولکلوریک خراسان شمالی با راه‌یابی به جشنواره فجر، نماینده و معرف فرهنگ اقوام و موسیقی غنی این خطه از کشور می‌شود.

۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی از کشف یک دستگاه فلزیاب در شهرستان بجنورد و دستگیری متخلف خبر داد.

۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: «همکاری‌های دوجانبه با مرکز اسناد و پژوهش‌های آستان قدس درزمینهٔ تاریخ شفاهی استان، حفاظت و مرمت اموال منقول، آموزش و پژوهش نسخ خطی و موزه‌ها در قالب تفاهم‌نامه اجرایی می‌شود.»

۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی از دستگیری و تشکیل پرونده برای سه حفار غیرمجاز در روستای قره‌خان‌بندی شهرستان بجنورد خبر داد.

۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
علُو سرسِره، آیینی کهن و ثبت‌شده در فهرست میراث ناملموس خراسان شمالی است که از دیرباز مردمان این منطقه به‌ویژه در سنخواست نزدیک غروب ِ نیمه زمستان در حیاط خانه‌ها، آتش می‌افروزند و بنا بر سنتی دیرین پیرامون آن گرد می‌آیند و خود را با گفتگو و دیدار یکدیگر و نوشیدن چای و خوردن تنقلات سرگرم می‌کردند.

۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
مدیر پایگاه شهر تاریخی بلقیس گفت: «از ابتدای سال جاری تا کنون قریب به 72 هزار گردشگر از این شهر تاریخی بازدید کردند.»

۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۴
همزمان با روز دهم بهمن‌ماه، آیین کهن "سده" در روستای اندوقان از بخش سنخواست شهرستان جاجرم برپا شد.

۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
معاون گردشگری خراسان شمالی از فعالیت و ارائه خدمات از سوی 25 دفتر و شرکت خدمات مسافرتی این استان به گردشگران خبر داد.

۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
مسئول امور شهرستان‌های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «پتانسیل‌های درآمدزایی دهیاری‌های استان در سه حوزه کاری این اداره کل شناسایی و طرح‌های قابل‌اجرا در راستای خودکفایی و اشتغال پایدار، احصا می‌شود.»

۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین از کشف یک دستگاه فلزیاب در این شهرستان خبر داد.

۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
مدیر پایگاه شهر تاریخی بلقیس گفت: «در سال جاری 3 میلیارد و 650 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی برای کاوش، مطالعه و مرمت شهر تاریخی بلقیس اختصاص یافته است.»

۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: «طرح مرمت سه اثر تاریخی استان در بین تجارب برتر مرمت بناهای تاریخی کشور قرار گرفت.»

۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
معاون صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «مدتی است شرکت بازاریابی درزمینهٔ صنایع‌دستی با عنوان "تلفیق هنر مینا و خاتم هوشمند" در حال فعالیت در استان است که این شرکت هرمی و فعالیت آن غیرقانونی است.»

۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «در 9 ماهه نخست امسال میزان تولیدات هنرمندان صنایع‌دستی استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش 38 درصدی داشته است.»

۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
معاون صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «14 اثر از صنعت گران استان به چهارمین جشنواره صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر راه یافت.»

۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
خبرنامه مجازی اداره‌کل- شنبه 5بهمن

۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
معاون صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «از ابتدای سال جاری تا کنون 12 میلیارد و 500میلیون ریال تسهیلات بخش مشاغل خانگی به هنرمندان صنایع‌دستی استان پرداخت شده است.»

۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به اشتراکات فرهنگی ایران و قزاقستان، از آمادگی برای اجرای برنامه‌های گردشگری در این بستر خبر داد.

۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
جمعی از دانش آموزان و کودکان بجنوردی با حضور در عمارت مفخم و بازدید از این بنای تاریخی، میزبان موزه مردم‌شناسی بجنورد شدند.