آرشیو

۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
سرپرست معاونت صنایع‌دستی خراسان شمالی از تهیه و تدوین طرح مطالعه و امکان‌سنجی بازارهای هدف صنایع‌دستی استان خبر داد.

۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵
اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان شمالی از تمام پیمانکاران دارای گواهی صلاحیت اجرای پروژه‌های مربوطه دعوت به‌عمل می‌آورد به‌منظور شرکت در پروژه‌های ذیل وارد سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) شده و در فرآیند استعلام بهای پروژه مذکور شرکت نمایند.

۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گرمه از تهیه فیلم مستند کلاه کرکی از صنایع‌دستی ثبت ملی‌شده این شهرستان خبر داد.

۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴
سرپرست معاونت صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده پیش‌بینی می‌شود برای امسال با صدور مجوزهای مربوطه، بیش از 400 شغل در بخش صنایع‌دستی ایجاد شود.»

۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
مدیر پایگاه میراث فرهنگی روستای روئین از ابلاغ یک میلیارد ریال اعتبار به منظور مطالعات بافت تاریخی این روستای هدف گردشگری شهرستان اسفراین خبر داد.

۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
سرپرست معاونت صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «در هر شهرستان استان روستاهایی به‌عنوان پایلوت در جهت توسعه صنایع‌دستی و فعالیت‌های هدفمند در این حوزه انتخاب می‌شوند.»

۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از واگذاری سه پروژه حوزه گردشگری استان به بخش خصوصی در سال جاری خبر داد.

۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گرمه از تقدیر پیشکسوت پرده‌خوان، شاهنامه‌خوان و آیین ثبت ملی قنبرخوانی در این شهرستان خبر داد.

۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی جاجرم با اشاره به پیشرفت فیزیکی 80 درصدی هتل یک ستاره وصال در این شهرستان گفت: «این هتل در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.»

۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از ایجاد دبیرخانه دائمی گلیم و سفره‌کردی با هدف توسعه و ترویج این هنر در استان خبر داد.

۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۸
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «واحدهای پذیرایی استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت محدود خود را از سر گرفتند.»

۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲
معاون میراث فرهنگیِ خراسان شمالی گفت: زلزله اخیر هیچ آسیبی به بناهای تاریخی شهرستان مانه و سملقان وارد نکرده است.

۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «با توجه به قرار گرفتن خراسان شمالی در وضعیت هشدار و با هدف پیشگیری از افزایش مبتلایان به ویروس کرونا، هیچ‌یک از تأسیسات گردشگری این استان در ایام تعطیلات عید فطر خدمات‌دهی ندارند.»

۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
موزه گرمابه و تاریخ شهر جاجرم از جمله موزه هایی است که در آن آثار و اشیای قدیمی را که می‌تواند گویای زمینه و پیشینه مردم شناسی و تاریخی باشند، در خود جای داده‌ است.

۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی در دیدار با مجموعه‌دار سکه و اسکناس استان، از فعالیت‌های این دوستدار میراث فرهنگی تجلیل و قدردانی کرد.

۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فاروج از بررسی طرح سرمایه گذاری گردشگری تیتکانلو شهرستان فاروج خبر داد.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
نماینده منتخب مردم 5 شهرستان خراسان شمالی در مجلس یازدهم، مشارکت با بخش خصوصی و جلب نظر سرمایه‌گذاران واقعی را از الزامات پیشرفت در سالی که به نام جهش تولید مزین شده است دانست و گفت: «در تمام بخش‌ها و ازجمله گردشگری نیز باید به دور از نگاه‌های جزیره‌ای به دنبال تحقق اهداف کلان و توسعه‌بخش باشیم.»

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷
رئیس نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فاروج از نظافت و غبارروبی ویترین‌های موزه گرمابه و تاریخ شهرستان خبر داد.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی از دستگیری سه حفار غیرمجاز در شهرستان بجنورد خبر داد.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جاجرم گفت: «عملیات احداث دومین اقامتگاه بومگردی این شهرستان در روستای چهاربید در سال جاری به اتمام و به بهره‌برداری می‌رسد.»

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲
فرماندار مرکز استان خراسان شمالی، هم‌زمان با روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث فرهنگی با حضور در مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم بجنورد از بخش‌های مختلف این مجموعه و نیز موزه مردم‌شناسی بازدید کرد.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از افتتاح و کلنگ زنی سه پروژه میراث‌فرهنگی بااعتبار حدود 1210 میلیارد ریال در هفته میراث‌فرهنگی خبر داد.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
رئیس نمایندگی میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان جاجرم از بازدید مسئولین و اعضای انجمن میراث فرهنگی شهرستان از مسجد جامع خبر داد.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۱
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بجنورد از صدور و تمدید 151 مجوز صنایع‌دستی برای هنرمندان و صنعتگران این حوزه از نیمه دوم سال 98 تا کنون خبر داد.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین از صدور ۷ مجوز مشاغل خانگی برای هنرمندان صنایع‌دستی این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی از پیشرفت ۱۰درصدی پروژه ساختمان اداره کل میراث فرهنگی استان خبر داد.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی با بیان اینکه اجرای طرح بازآفرینی مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم بجنورد سبب توسعه گردشگری و رونق اقتصادی می‌شود، گفت: «طرح پیشنهادی پس از بررسی و چکش‌کاری‌های لازم و در راستای تفاهم‌نامه منعقدشده، اجرایی می‌شود.»

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۶
مدیر پایگاه میراث فرهنگی روستای روئین از مرمت بناهای دارای ارزش فرهنگی تاریخی در سال جاری خبر داد.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی از ابلاغ حکم ثبتی ایستگاه راه‌آهن شهرستان جاجرم در فهرست میراث صنعتی کشور خبر داد.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی بلقیس از آغاز مرمت و حفاظت شهر تاریخی تاریخی بلقیس اسفراین خبر داد.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «مرمت بافت تاریخی روستای روئین که با شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سر گرفته شد.»

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۶
معاون گردشگری خراسان شمالی از پلمب یکی از رستوران‌های بین‌راهی در شهرستان مانه و سملقان خبر داد.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
معاون گردشگری خراسان شمالی از ثبت ۱۲ درخواست مجوز ایجاد تاسیسات گردشگری از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی از تهیه و نصب 5 تابلو برای معرفی محوطه ثبتی شهرستان فاروج خبر داد.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین از خسارت 2 میلیارد و صد میلیون ریالی بناهای تاریخی این شهرستان پس از بارندگی‌های هفته گذشته خبر داد.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از دستگیری چهار حفار غیرمجاز در شهرستان رازو جرگلان خبر داد.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی از خسارت ۲۵ میلیارد و۹۷۰ میلیون ریالی کرونا به صنایع دستی این استان خبر داد.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱
سرپرست معاونت صنایع دستی خراسان شمالی از ساخت منبر زیبای مسجد جامع روستای گیفان علیا توسط هنرمند بجنوردی خبر داد.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۴
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «آغاز به کار مجدد تأسیسات گردشگری و فعالیت آن‌ها منوط به تصمیم ستاد استانی پیشگیری و مبارزه با کرونا است.»

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۵
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از تعیین تکلیف و واگذاری قطعی تعدادی از پروژه‌های گردشگری این استان خبر داد.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت:«عملیات اجرایی حفاظت و مرمت 50 قلم شیء تاریخی استان در سال جاری آغاز خواهد شد.»

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان شیروان گفت:« بارش‌های شدید آخر هفته گذشته به یک اثر تاریخی این شهرستان خسارت وارد کرد.»

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
سرپرست معاونت صنایع دستی خراسان شمالی از تولید بیش از 9000 ماسک و گان توسط هنرمندان صنایع دستی استان خبر داد.

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی، مجید سعیدیان روز شنبه 13 اردیبهشت ماه 99گفت:« براساس بررسی‌ها و پایش‌های اولیه روزهای اخیر مشخص شد بارندگی به حمام تاریخی شهرستان فاروج خسارت وارد کرده است.»

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنای دستی خراسان شمالی گفت:« بنای تاریخی مقبره شهدای شهرستان بجنورد در سال جاری مرمت و احیاء خواهد شد.»

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
مدیر کل میراث فرهنگی خراسان شمالی با اشاره به ثبت اشیا تاریخی در سامانه «جام» افزود: تعداد 509 شی تاریخی در سال گذشته در این سامانه ثبت شده است.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستیخراسان شمالی گفت: «448 طرح صنایع دستی در رشته های گلیم بافی، چادرشب بافی، چرم، بافتنی‌های سنتی و... در سال 98 درسامانه کارا ثبت شده است.»

۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
سرپرست معاونت صنایع دستی خراسان شمالی از بخشودگی اجاره بهای غرفه داران خانه صنایع دستی جاجرمی خبر داد.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۵
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جاجرم از پایش بنا‌های تاریخی این شهرستان در پی بارش باران خبر داد.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
سرپرست معاونت صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «با توجه به ابلاغ ستاد ملی مبارزه با کرونا، صنعتگران و هنرمندان صنایع‌دستی استان با رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و ثبت‌نام در سامانه اصناف، فعالیت در کارگاه‌های خود را آغاز کردند.»