آرشیو

۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از آغاز مطالعات فاز دوم طرح استحکام‌بخشی و مقاوم‌سازی مجموعه مفخم بجنورد با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال خبر داد.

۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین گفت: «سومین کارگاه تولید صنایع‌دستی این شهرستان در روستای فرطان فعالیت خود را آغاز کرد.»

۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: «آثار و بناهای تاریخی استان با 7 زبان مختلف و از طریق ویدئو کلیپ‌های تولیدشده، معرفی می شوند.»

۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مانه و سملقان از برگزاری نشست و بررسی طرح توسعه بنای سنگی اسپاخو در این شهرستان خبر داد.

۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
یکی از صنایع‌دستی سنتی و زیبای خراسان شمالی، چادرشب بافی نام دارد، چادرشب، دست بافته دستگاهی، زیبا و رنگارنگ است و الیاف به کار رفته در آن معمولاً از ابریشم‌های الوان و در رنگ‌های زنده و شاد است.

۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از برگزاری سلسله دوره‌های آموزشی و توانمندسازی ویژه فعالان گردشگری استان به‌صورت مجازی و غیرحضوری خبر داد.

۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
سرپرست معاونت صنایع‌دستی خراسان شمالی از بهره‌برداری از 5 کارگاه صنایع‌دستی استان با اعتبار 9 میلیارد ریال خبر داد.

۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: «پرونده چهار درخت کهن‌سال خراسان شمالی به‌منظور ثبت در فهرست میراث طبیعی کشور مستندسازی و تهیه‌شده است.»

۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
معاون میراث فرهنگی کشور در جریان سفر دو روزه خود به خراسان شمالی از تعدادی از آثار و بناهای تاریخی این استان بازدید کرد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
برنامه سرزمین مادری با موضوع خراسان شمالی و معرفی جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و گردشگری این استان از شبکه جهانی جام جم به روی آنتن رفت.

۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از آغاز فعالیت تورهای گردشگری در این استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
سرپرست معاونت صنایع‌دستی خراسان شمالی از فروش فوق‌العاده صنایع‌دستی در کارگاه‌های برتر استان به مناسبت هفته صنایع‌دستی خبر داد.

۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
سرپرست معاونت صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به اهمیت بسته‌بندی صنایع‌دستی در فروش و صادرات گفت: «ازاین‌پس هنرمندان و صنعتگرانی در نمایشگاه‌های صنایع‌دستی حضور می‌یابند که محصول تولیدی خود را با بسته‌بندی مناسب ارائه کنند.»

۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
در نشست مشترک مدیران کل دفتر امور روستایی استانداری و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با فرمانداران شهرستان‌های استان، ضمن بررسی پیشرفت طرح‌ «هر دهیاری یک پروژه»، بر ضرورت تسریع در واگذاری و بهره‌برداری از پروژه‌های شناسایی‌شده تأکید شد.

۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از ثبت 20 درخواست ایجاد تأسیسات گردشگری در این استان از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به بررسی پیشنهادها و ارائه نظرات متخصصان و مشاوران طرح احیا و بازآفرینی مجموعه فرهنگی‌ تاریخی مفخم بجنورد گفت: «این طرح در حال انجام مطالعات فنی اقتصادی و توجیهی است.»

۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بجنورد از پیگیری اجرای طرح گذر صنایع‌دستی در این شهرستان خبر داد.

۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵
رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین با اشاره به فعالیت 13 بوم‌گردی در این شهرستان گفت: «تا پایان سال جاری صدور مجوز و ایجاد حداقل 4 بوم‌گردی دیگر را در برنامه داریم.»

۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۷
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بجنورد از پایش کامل بناهای تاریخی شهرستان بجنورد پس از بارش باران خبر داد.

۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از آغاز طرح‌های عمرانی و زیرساختی گردشگری در محوطه تاریخی ریوی شهرستان مانه و سملقان خبر داد.

۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
سرپرست معاونت صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «دوره آموزشی فروش مجازی برای هنرمندان صنایع‌دستی این استان برگزار می‌شود.»

۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی گفت: «در سال گذشته، 13 میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع‌دستی استان پرداخت شد.»

۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی راز و جرگلان از تکمیل زیرساخت‌های گردشگری روستای فرخ‌دین در این شهرستان خبر داد.

۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «پنج کارگاه صنایع‌دستی در شهرستان‌های استان آماده بهره‌برداری است.»

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
معاون میراث‌فرهنگی کشور در نامه‌های جداگانه به استاندار خراسان شمالی مراتب ثبت ملی 6 اثر فرهنگی‌تاریخی این استان را ابلاغ کرد.

۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
سرپرست معاونت صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به در پیش‌بودن هفته صنایع‌دستی گفت: «طرح بازدید از کارگاه‌های صنایع‌دستی در سطح شهرستان‌های استان در حال انجام است.»

۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «طرح پیشنهادی توسعه و احیای مجموعه مفخم با حضور استاندار بررسی و پس از ارائه به مشاور، گام‌های عملی در مسیر اجرای آن در آینده‌ای نزدیک برداشته می‌شود.»

۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱
شناسایی و معرفی درختان ‌کهنسال به لحاظ ژنتیکی و میراث فرهنگی از اهمیت زیادی برخوردار بوده و به‌صورت تاریخ زنده قابل‌مطالعه و بررسی هستند، از این درختان در جای‌جای خراسان شمالی وجود دارد و تعدادی نیز ثبت ملی شده است.

۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی از دستگیری دو حفار غیر مجاز در منطقه ثبتی صفی‌آباد اسفراین خبر داد.

۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸
اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان شمالی از تمام پیمانکاران دارای گواهی صلاحیت اجرای پروژه‌های مربوطه دعوت به‌عمل می‌آورد به‌منظور شرکت در پروژه‌های ذیل وارد سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) شده و در فرآیند استعلام بهای پروژه مذکور شرکت نمایند.