آرشیو

۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی از بررسی ضوابط پیشنهادی عرصه و حریم تعدادی از آثار تاریخی در نخستین جلسه شورای حریم استان در سال جاری خبر داد.

۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از صدور و تمدید 114 مجوز تولید انفرادی و گروهی صنایع‌دستی برای هنرمندان و صنعتگران این حوزه در سال 98 خبر داد.

۲۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی از دستگیری چهار حفار غیرمجاز در شهرستان جاجرم خبر داد.

۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی جاجرم با اشاره به تشکیل انجمن میراث فرهنگی شهرستان گفت: «120 نفر در این انجمن عضویت دارند.»

۲۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «در سال گذشته، صنعتگران و هنرمندان استان در 41 نمایشگاه ملی، منطقه‌ای و استانی صنایع‌دستی مشارکت و حضوری فعال داشتند.»

۲۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷
معاون گردشگری خراسان شمالی گفت: «در یک ماه اخیر و به دلیل شرایط به وجود آمده از شیوع ویروس کرونا و لغو سفرها، بستر معرفی و تبلیغ بیش از 115 جاذبه گردشگری استان در فضای مجازی فراهم شد.»

۲۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: «در سال گذشته، 26 هزار و 300 مورد گشت نظارت و کنترل آثار و بناهای تاریخی استان از سوی مأموران این یگان انجام شد.»

۲۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲
فراخوان شناسایی سرمایه گذار جهت مشارکت برای تکمیل و بهره برداری از
1-مجتمع خدماتی عمومی بهداشتی تاتار
2- کمپینگ گردشگری فاروج
3-اردوگاه گردشگری گزی جاجرم

۲۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی از کشف یک عدد مهر استامپی در شهرستان فاروج خبر داد.

۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: «با بارش برف در روزهای اخیر، آثار و بناهای تاریخی استان بازدید و پایش شد.»

۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شیروان از شناسایی، ثبت‌نام و تشکیل پروانه تولید انفرادی صنایع‌دستی برای 48 صنعتگر این شهرستان خبر داد.

۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی جاجرم گفت: «در سال گذشته، 17 میلیارد ریال تسهیلات به فعالان حوزه گردشگری شهرستان پرداخت شد.»

۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: در سال گذشته، یک‌میلیون و 213 هزار و 39 مسافر در این استان اقامت داشتند.

۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی از انجام 210 ساعت آموزش تخصصی در جهت پیشبرد اهداف میراث فرهنگی در سال 98 خبر داد.

۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
پروژه بین‌المللی پژوهش‌های باستان‌شناسی محوطه تاریخی ریوی در دشت سملقان با گذراندن هفت فصل کاوش اکنون دریچه‌ای رو به شناخت فرهنگ‌های تاریخی شمال شرق کشور گشوده که تداوم این پژوهش‌ها تا پایان سال 1403 پیش‌بینی شده است.

۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
شیوع ویروس کرونا در بسیاری از نقاط جهان همچنان ادامه دارد و روزبه‌روز به شمار مبتلایان افزوده می‌شود. مراکز جهانی بهداشتی و سایر سازمان‌های مرتبط همگی در تلاش‌اند تا با آگاهی‌رسانی به مردم مناطق مختلف از شیوع بیشتر ویروس پیشگیری کنند و بتوانند تا پیداشدن راهکار درمانی قطعی، شمار تلفات را به حداقل برسانند. متخصصان این مراکز و سازمان‌ها به مردم توصیه می‌کنند که وحشت‌زده نشوند، آرامش خود را حفظ کنند و اقدامات پیشگیرانه و احتیاطی را رعایت کنند. در حال حاضر، راه دیگری برای مقابله با کرونا در اختیار نداریم. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا شما را با بایدها و نبایدهای مقابله با کرونا آشنا کنیم.

۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
با تمدید مهلت ارسال آثار به مسابقه مجازی و خانوادگی نوروزخانه، علاقه‌مندان تا پایان فروردین‌ماه جاری برای شرکت در این مسابقه فرصت دارند.

۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
هرساله فروردین که از نیمه می‌گذرد، لاله‌های زرد و لیمویی‌رنگ دشت‌های خراسان شمالی در منطقه خمبی و سرای شهرستان گرمه سر از خاک بیرون آورده و جلوه‌های زیبا و منحصربه‌فردی به طبیعت استان می‌بخشد.

۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی جاجرم از کشف یک دستگاه فلزیاب به همراه تعدادی شی‌ء تاریخی در این شهرستان خبر داد.

۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی از کشف یک دستگاه فلزیاب در شهرستان اسفراین و دستگیری1 متخلف خبر داد.