آرشیو

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جاجرم گفت: «عملیات احداث دومین اقامتگاه بومگردی این شهرستان در روستای چهاربید در سال جاری به اتمام و به بهره‌برداری می‌رسد.»

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲
فرماندار مرکز استان خراسان شمالی، هم‌زمان با روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث فرهنگی با حضور در مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم بجنورد از بخش‌های مختلف این مجموعه و نیز موزه مردم‌شناسی بازدید کرد.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از افتتاح و کلنگ زنی سه پروژه میراث‌فرهنگی بااعتبار حدود 1210 میلیارد ریال در هفته میراث‌فرهنگی خبر داد.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
رئیس نمایندگی میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان جاجرم از بازدید مسئولین و اعضای انجمن میراث فرهنگی شهرستان از مسجد جامع خبر داد.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۱
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بجنورد از صدور و تمدید 151 مجوز صنایع‌دستی برای هنرمندان و صنعتگران این حوزه از نیمه دوم سال 98 تا کنون خبر داد.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین از صدور ۷ مجوز مشاغل خانگی برای هنرمندان صنایع‌دستی این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی از پیشرفت ۱۰درصدی پروژه ساختمان اداره کل میراث فرهنگی استان خبر داد.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی با بیان اینکه اجرای طرح بازآفرینی مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم بجنورد سبب توسعه گردشگری و رونق اقتصادی می‌شود، گفت: «طرح پیشنهادی پس از بررسی و چکش‌کاری‌های لازم و در راستای تفاهم‌نامه منعقدشده، اجرایی می‌شود.»

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۶
مدیر پایگاه میراث فرهنگی روستای روئین از مرمت بناهای دارای ارزش فرهنگی تاریخی در سال جاری خبر داد.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی از ابلاغ حکم ثبتی ایستگاه راه‌آهن شهرستان جاجرم در فهرست میراث صنعتی کشور خبر داد.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی بلقیس از آغاز مرمت و حفاظت شهر تاریخی تاریخی بلقیس اسفراین خبر داد.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «مرمت بافت تاریخی روستای روئین که با شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سر گرفته شد.»

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۶
معاون گردشگری خراسان شمالی از پلمب یکی از رستوران‌های بین‌راهی در شهرستان مانه و سملقان خبر داد.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
معاون گردشگری خراسان شمالی از ثبت ۱۲ درخواست مجوز ایجاد تاسیسات گردشگری از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی از تهیه و نصب 5 تابلو برای معرفی محوطه ثبتی شهرستان فاروج خبر داد.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین از خسارت 2 میلیارد و صد میلیون ریالی بناهای تاریخی این شهرستان پس از بارندگی‌های هفته گذشته خبر داد.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از دستگیری چهار حفار غیرمجاز در شهرستان رازو جرگلان خبر داد.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی از خسارت ۲۵ میلیارد و۹۷۰ میلیون ریالی کرونا به صنایع دستی این استان خبر داد.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱
سرپرست معاونت صنایع دستی خراسان شمالی از ساخت منبر زیبای مسجد جامع روستای گیفان علیا توسط هنرمند بجنوردی خبر داد.

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۴
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «آغاز به کار مجدد تأسیسات گردشگری و فعالیت آن‌ها منوط به تصمیم ستاد استانی پیشگیری و مبارزه با کرونا است.»