آرشیو

۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: «اراضی پیرامون بنای تاریخی اسپاخو در شهرستان مانه و سملقان، با هدف ساماندهی و برنامه‌ریزی جهت جذب سرمایه‌گذار و ایجاد تأسیسات خدماتی مورد نیاز گردشگران، تعیین تکلیف می‌شوند.»

۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از برگزاری دوره آموزشی ویژه عوامل و دست‌اندرکاران اقامتگاه های بوم‌گردی استان خبر داد.

۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹
رئیس انجمن اقامتگاه‌های بوم‌گردی خراسان شمالی گفت: «فعالیت اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان با 50 درصد ظرفیت و با تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سر گرفته شد.»

۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی از دستگیری چهار حفار غیرمجاز در شهرستان جاجرم خبر داد.

۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به لزوم تهیه طرح معماری داخلی و موزه‌آرایی مجموعه فرهنگی‌تاریخی مفخم بجنورد بر اساس طرح مصوب اداره کل موزه‌های کشور، از ابلاغ یک میلیارد ریال اعتبار برای این منظور خبر داد.

۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: «پرونده عرصه و حریم چهار محوطه تاریخی خراسان شمالی تهیه و به‌منظور دریافت مجوز ارسال شده است.»

۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به آغاز مرمت بافت تاریخی روستای هدف گردشگری اسفیدان بجنورد، از ابلاغ یک میلیارد ریال اعتبار ملی برای این منظور خبر داد.

۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۵
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی از مرمت بنای سنگی زرد در شهرستان مانه و سملقان خبر داد.

۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
معرفی بناهای تاریخی خراسان شمالی ازجمله آیتم‌های برنامه تلویزیونی «چهارراه خوشی» است که به‌زودی از شبکه اترک به روی آنتن می‌رود.

۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بجنورد از تشدید نظارت و بازدیدهای مشترک بر فعالیت خانه‌مسافرهای این شهرستان هم‌زمان با آغاز تابستان و باهدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از آغاز مطالعات فاز دوم طرح استحکام‌بخشی و مقاوم‌سازی مجموعه مفخم بجنورد با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال خبر داد.

۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین گفت: «سومین کارگاه تولید صنایع‌دستی این شهرستان در روستای فرطان فعالیت خود را آغاز کرد.»

۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: «آثار و بناهای تاریخی استان با 7 زبان مختلف و از طریق ویدئو کلیپ‌های تولیدشده، معرفی می شوند.»

۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مانه و سملقان از برگزاری نشست و بررسی طرح توسعه بنای سنگی اسپاخو در این شهرستان خبر داد.

۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
یکی از صنایع‌دستی سنتی و زیبای خراسان شمالی، چادرشب بافی نام دارد، چادرشب، دست بافته دستگاهی، زیبا و رنگارنگ است و الیاف به کار رفته در آن معمولاً از ابریشم‌های الوان و در رنگ‌های زنده و شاد است.

۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۲
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از برگزاری سلسله دوره‌های آموزشی و توانمندسازی ویژه فعالان گردشگری استان به‌صورت مجازی و غیرحضوری خبر داد.

۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۳
سرپرست معاونت صنایع‌دستی خراسان شمالی از بهره‌برداری از 5 کارگاه صنایع‌دستی استان با اعتبار 9 میلیارد ریال خبر داد.

۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: «پرونده چهار درخت کهن‌سال خراسان شمالی به‌منظور ثبت در فهرست میراث طبیعی کشور مستندسازی و تهیه‌شده است.»

۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
معاون میراث فرهنگی کشور در جریان سفر دو روزه خود به خراسان شمالی از تعدادی از آثار و بناهای تاریخی این استان بازدید کرد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰
برنامه سرزمین مادری با موضوع خراسان شمالی و معرفی جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و گردشگری این استان از شبکه جهانی جام جم به روی آنتن رفت.