آرشیو

۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
معاون صنایع دستی خراسان شمالی از برگزاری دوره آموزشی استاندادرد سازی در صنایع دستی در شهرستان بجنورد خبر داد.

۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی‌و‌سومین نمایشگاه صنایع دستی تهران در حالی برپا شده است که خراسان شمالی با حضوری فعال و اجراهای گروه آیینی توانست توجه مخاطبان را به فرهنگ اقوام و موسیقی فولکلوریک جلب کند.

۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
معاونان گردشگری و توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سومین روز از برپایی نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران از بخش نمایشگاهی خراسان شمالی حضور یافتند و با مدیرکل این استان به گفتگو نشستند.

۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اسفراین گفت: از ابتدای سال 1398تا کنون 5 مورد موافقت اصولی برای طرحهای گردشگری در بخش خصوصی شهرستان اسفراین صادر شده است.

۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
اقلام فرهنگی و تبلیغاتی با هدف معرفی ظرفیت‌های خراسان شمالی در بخش گردشگری با مشارکت شهرداری‌های استان و ویژه سیزدهمین نمایشگاه تهران طراحی، چاپ و توزیع شد.

۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
در دومین روز از برپایی نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران، دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از غرفه های بخش نمایشگاهی خراسان شمالی در این نمایشگاه بازدید کرد.

۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۳
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فاروج ازبرف‌روبی و پایش بناهای تاریخی این شهرستان در پی بارش برف خبر داد.

۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
غرفه‌های صنایع دستی خراسان شمالی در بخش نمایشگاهی استان در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی‌و‌سومین نمایشگاه صنایع دستی تهران، برپا شده است.

۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
اپلیکیشن و وب‌سایت گردشگری خراسان شمالی با حضور دکتر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران رونمایی شد.

۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
خراسان شمالی با طبیعتی زیبا و چهارفصل علاوه بر اینکه میزبان گردشگرانی در فصول بهار، تابستان و پاییز است به دلیل شرایط اقلیمی متنوع، ظرفیت مناسبی در گردشگری زمستانه نیز دارد که این مهم می‌تواند با مشارکت بخش خصوصی رونق بیشتری پیدا کند.

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی تهران در حالی 23 بهمن‌ماه جاری آغاز به کار می‌کند که خراسان شمالی با تهیه 180 هزار اقلام تبلیغاتی‌فرهنگی در این نمایشگاه حضوری فعال دارد.

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
پادکست خبری 19 بهمن

۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «تاکنون 655 اثر طبیعی، تاریخی، ناملموس و اثر منقول از این استان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.»

۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
اقامتگاه بوم‌گردی باغ بهشت هم‌زمان با دهه فجر در روستای طبر شهرستان جاجرم با حضور مردم و مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.

۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۷
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به برپایی سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری، گفت: «خراسان شمالی در این نمایشگاه حضوری فعال دارد و اجرای بالغ‌بر 30 برنامه جانبی برای معرفی فرهنگ و ظرفیت‌های گردشگری استان برنامه‌ریزی شده است.»

۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «طرح‌های نیمه‌تمام حوزه گردشگری با پیشرفت فیزیکی بیش از 40 درصد با معرفی این اداره کل، تسهیلات دریافت می‌کنند.»

۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
معاون گردشگری خراسان شمالی گفت: «28هزار و 176 نفر طی 10 ماهه سال جاری در واحدهای بوم‌گردی استان اقامت داشتند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش بیش از دو برابری دارد.»

۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
معاون میراث فرهنگی خراسان شمالی گفت: «8 اثر تاریخی‌فرهنگی خراسان شمالی واجد ارزش ثبت در فهرست آثار ملی شناخته شد.»

۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «طرح گردشگری مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم از سوی شرکت توسعه اقتصاد ملل تهیه و با رعایت تمام ملاحظات و اقدامات قانونی، اجرایی می‌شود.»

۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از راه‌اندازی شعبه بنیاد ایران‌شناسی در استان خبر داد و نسبت به انجام حمایت‌های لازم در این زمینه اعلام آمادگی کرد.