آرشیو

۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «نمایشگاهی در بجنورد با هدف عرضه و فروش صنایع‌دستی برپا شده بود که با تصمیم این اداره‌کل و کارگروه سلامت استان، از ادامه فعالیت آن جلوگیری شد.»

۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به انجام اقدامات کنترلی در تأسیسات گردشگری این استان با هدف حفظ سلامت مسافران و پیشگیری از شیوع کرونا ویروس، از ابلاغ دستورالعمل‌های لازم به مدیران این واحدها و فعالان حوزه گردشگری خبر داد.

۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «از ابتدای سال جاری تاکنون، 5 میلیون و 724 هزار و 840 نفر از جاذبه‌های تاریخی‌فرهنگی، طبیعی و دست‌ساز استان بازدید کردند.»

۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری خراسان شمالی از فعالیت 35 راهنمای گردشگر دارای کارت رسمی و مجوز در این استان خبر داد.

۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
مس‌گری ازجمله صنایع‌دستی و هنرهای سنتی مردم خراسان شمالی از گذشته بوده که اکنون نیز افرادی در این حرفه مشغول به فعالیت هستند، فنون و مهارت‌های مس‌گری و سفیدکاری آن به شماره 1684 در فهرست میراث معنوی کشور به ثبت رسیده است.

۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی با اشاره به لزوم بهره‌گیری مناسب از ظرفیت‌های گردشگری مانه‌وسملقان، از شناسایی و بررسی مشکلاتی که در مسیر توسعه این ظرفیت‌ها وجود دارد خبر داد.

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۱
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فاروج با اشاره به برگزاری نشست صمیمی با صنعتگران و هنرمندان صنایع‌دستی شهر تیتکانلو گفت: «در این نشست، وضعیت کاری و مشکلات صنعتگران بررسی شد.»

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
تأسیسات گردشگری و واحدهای تابعه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در خراسان شمالی با هدف تقویت مشارکت حداکثری با عنوان سفیران مشارکت انتخابات فعال شدند.

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
معاون گردشگری خراسان شمالی از تشکیل انجمن حرفه‌ای واحدهای پذیرایی، بین‌راهی و سفره‌خانه‌های سنتی استان خبر داد.

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۴
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی جاجرم گفت: «دانش‌آموزان دبیرستان سمیه این شهرستان با برپایی نمایشگاه، آثار صنایع‌دستی خود را در معرض نمایش و فروش قرار دادند.»

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
کارشناس‌مسئول بوم‌گردی و اکوتوریسم اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «از ابتدای سال جاری تا کنون 8 اقامتگاه بوم‌گردی در استان پروانه فعالیت دریافت کردند.»

۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «امسال نیز برای دومین بار و با هدف ایجاد شورونشاط اجتماعی و جلب مشارکت بخش خصوصی و جذب گردشگر در ایام نوروز، خیابان غذا در بجنورد راه‌اندازی می‌شود.»

۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
گروه موسیقی مقامی فاروج به نخستین جشنواره ملی آواها و نواهای آئینی ایثار که اسفندماه امسال به میزبانی استان بوشهر برگزار می‌شود راه یافت.

۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶
شهردار بجنورد با اشاره به لزوم ساماندهی مسافران نوروزی از برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده به‌منظور اسکان مسافران در تفرجگاه‌های بجنورد در این ایام خبر داد.

۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین از صدور 34 مجوز مشاغل خانگی برای هنرمندان صنایع‌دستی این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳
اقوام عشایر خراسان شمالی با برپایی سیاه‌چادر و نمایش صنایع‌دستی، معرفی فرهنگ و آداب‌ورسوم خود و ارائه غذاهای سنتی و محلی در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران مورد استقبال علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان قرار گرفت.

۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراین گفت: «از ابتدای سال جاری تاکنون، 56 درصد از مسافران، بوم‌گردی های این شهرستان را برای اقامت خود انتخاب کردند.»

۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۳
در سومین روز از جشنواره موسیقی فجر، گروه موسیقی فولکلور خراسان شمالی در سالن سوره به روی صحنه رفت و موسیقی‌های مقامی این منطقه را برای حضار و علاقه‌مندان اجرا کردند.

۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: «با هدف معرفی هرچه بیشتر آیین و سنت‌ها و میراث معنوی مردم درق، جشنواره سمنو در این شهر و نیز در مرکز استان برگزار می‌شود.»

۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی از کشف یک دستگاه فلزیاب در شهرستان فاروج و دستگیری 6متخلف خبر داد.