اخبار

۱۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۳:۰۱ تعداد بازدید: ۱۶۱

«ريوي» به عنوان شهر هخامنشي قابليت تبديل شدن به منطقه بارز گردشگري را دارد

«ريوي» به عنوان شهر هخامنشي قابليت تبديل شدن به منطقه بارز گردشگري را دارد

کارشناس حفاظت و مرمت پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی- فرهنگی کشور گفت: تپه باستانی ریوی به عنوان یک شهر هخامنشی، قابلیت های بسیاری برای تبدیل شدن به منطقه بارز گردشگری را دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، فتح الله نیازی در جلسه شورای فنی و ارائه طرح ساماندهی و حفاظت سایت موزه تپه تاریخی ریوی اظهار کرد: تمایل و نگرش نسل جدید نسبت به گذشته کشور و نیز تاریخ هخامنشی این پتانسیل را به وجود می آورد تا «ریوی» در آینده گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب کند.

وی با بیان اینکه همدلی شکل گرفته در خصوص تحقق این هدف برای تپه باستانی ریوی در استان خراسان شمالی قابل توجه است، عنوان کرد: منطقه ریوی از نظر تاریخی و همزیستی دوره ای در منطقه شمال شرق کشور اهمیت و ارزش ویژه ای دارد.

وی بر ضرورت شکل گیریNGO  ها به منظور کمک بیشتر به نهادهای دولتی و توسعه گردشگری در ریوی تاکید کرد و گفت: باید از پتانسیل های مردم روستای نجف و شهر مانه و سملقان در این زمینه بیشتر استفاده شود.

کارشناس حفاظت و مرمت پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی- فرهنگی کشور افزود: تا عید نوروز زمان زیادی برای برنامه ریزی و ایجاد زیرساخت های جذب گردشگر باقی نمانده است و باید از این فرصت نهایت استفاده جهت معرفی این منطقه تاریخی انجام شود.

نیازی با اشاره به اینکه روشنگری و اقدامات مسئولان شهری و استانی در خصوص منطقه تاریخی ریوی قابل ستایش است، تصریح کرد: باید هرچه سریع تر برخی شاخصه ها از جمله راه دسترسی، شن ریزی مسیر، خارج کردن نخاله ها از محوطه و... را فراهم کرد.

وی اظهار کرد: «ریوی» با پتانسیل هایی که دارد در آینده به نقطه روشن گردشگری کشور تبدیل خواهد شد و باید مردم منطقه را نیز با پتانسیل های درآمدی آن آشنا کنیم تا با همفکری و شکل گیری مجموعه این اقدامات، شاهد اتفاقات خوبی در سایت باستانی ریوی باشیم.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto