اخبار

۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ۱۰:۰۰ تعداد بازدید: ۶۷۲

کسب مقام سوم اداره کل ميراث فرهنگي استان در جشنواره ملي چارسوق

کسب مقام سوم اداره کل ميراث فرهنگي استان در جشنواره ملي چارسوق

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی در نخستین جشنواره ملی چارسوق، مقام سوم در اجرا را از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی، نخستین جشنواره ملی چارسوق که از 26تیرماه امسال در محل برج میلاد تهران با معرفی آداب و سنن استان‌ها آغاز شده بود با معرفی برگزیدگان به كار خود پایان داد و با کسب مقام سوم اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی، دو هنرمند نیز از استان در این آیین برگزیده و مورد تقدیر قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش؛ پس از 40 شب برگزاری شب‌های فرهنگی استان‌ها، آیین اختتامیه جشنواره چارسوق در مركز همایش‌های برج میلاد با حضور جمعی از سفرای كشورهای مختلف، نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله دکتر قربانی و دکتر عزیزی نمایندگان استان و دیگر مدیران برگزار و از برگزیدگان تقدیر شد.

در این آیین، امیر نجاری در بخش نقالی و شاهنامه‌خوانی و محسن میرزا زاده در بخش اجرای موسیقی پلی بک از خراسان شمالی، برترین‌های نخستین جشنواره ملی چارسوق معرفی شدند.

گفتنی است؛ شب فرهنگی خراسان شمالی با برپایی سیاه‌چادر، عرضه انواع غذاها و دم‌نوش‌های محلی، موسیقی بخشی‌ها و... برای معرفی فرهنگ و آداب مردم خراسان شمالی و جاذبه‌های گردشگری این استان با حضور پر شور مردم همراه شد.

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto