اخبار

۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۵۵ تعداد بازدید: ۲۵۹

تعاملات دو سويه ميراث فرهنگي استان با شهرداري کليد توسعه گردشگري شهري

تعاملات دو سويه ميراث فرهنگي استان با شهرداري کليد توسعه گردشگري شهري

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی در جلسه شورای شهر بجنورد :

                              تعاملات دو سویه میراث فرهنگی استان با شهرداری کلید توسعه گردشگری شهری 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان شمالی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان در جلسه مشترک با شورای اسلامی شهر بجنورد که به دعوت رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد برگزار گردید گفت : تعامل دو سویه اداره کل میراث فرهنگی استان و شهرداری کلید رو نق و توسعه گردشگری شهری است .

حبیب یزدان پناه ضمن تشکر از اعضای شورا و شهردار بجنورد در خصوص برگزاری این جلسه و فعالیتهای مشترک صورتگرفته گفت : خوشبختانه با تعاملات صورتگرفته توانسته ایم برنامه های جامع ومشترکی را در دستور کار قرار دهیم . وی تصریح کرد برگزاری نشست سه جانبه میراث فرهنگی ، شورای شهر و شهرداری و ارتش در خصوص راه اندازی پارک موزه دفاع مقدس در محل فعلی بنای تاریخی مقبره شهدا ، ایجاد زیرساختهای گردشگری در منطقه نمونه ملی بابا امان و بش قارداش ، ایجاد موزه مشاهیر در بنای تاریخی مقبره بش قارداش ، مرمت مجموعه تاریخی سبزه میدان از مهمترین اقدامات صورتگرفته و فعالیتهای مشترک می باشد . یزدان پناه همچنین از اعضای شورای اسلامی و شهردار بجنورد خواست تا در خصوص نصب تابلو موزه و آثار تاریخی شهر بجنورد ، راه اندازی ایستگاه استقبال از مسافر در ورودی شهر ، راه اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی و همکاری در آزاد سازی حریم مجموعه مفخم و تبدیل این مسیر به پیاده راه با اداره کل میراث فرهنگی استان مساعدت نمایند .

در این جلسه همچنین ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر ضمن استقبال از برنامه ریزی و تدوین نظام جامع زمانبندی فعالیتهای مشترک پیشنهاداتی را در زمینه توسعه و رونق گردشگری شهر بجنورد ارایه نموند . روح الله براتیان شهردار بجنورد نیز ضمن ارایه گزارش از اقدامات شهرداری در حوزه توسعه پارکهای دوبرار ، بش قارداش و بابا امان از همکاری در زمینه های یاد شده استقبال نمود .

روابط عمومی

 

 

 

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto