اخبار

۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۴۸ تعداد بازدید: ۲۷۹

چراغ جشنواره چارسوق در شيروان روشن شد

چراغ جشنواره چارسوق در شيروان روشن شد

شب فرهنگی شیروان که در قالب جشنواره چارسوق در هشت شهرستان استان برنامه‌ریزی شده است، 11 مردادماه جاری در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان، سرپرست این اداره کل با تأکید بر شناسایی و معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان به مردم محلی و نیز مسافران، گفت: جشنواره چارسوق با این هدف در هشت شهرستان استان برگزار می‌شود.

حبیب یزدان پناه با اشاره به اینکه سالانه حداقل یک‌سوم زائران حرم مطهر امام رضا(ع) از غرب تا شرق این استان از شهرستان‌های جاجرم، مانه و سملقان، بجنورد، شیروان و فاروج عبور می‌کنند، اظهار داشت: این ظرفیت، فرصت خوبی را برای جذب گردشگر فراهم می‌کند که باید برای آن برنامه‌ریزی کرد.

یزدان پناه تصریح کرد: خراسان شمالی با داشتن پتانسیل‌هایی ازجمله موقعیت جغرافیایی مناسب، وجود قومیت‌های مختلف، تمدن کهن، غنای فرهنگی و منابع طبیعی موقعیت ویژه‌ای را در جذب گردشگر دارد که در تلاش هستیم با برگزاری جشنواره‌هایی همچون چارسوق، این پتانسیل‌ها را بیشتر به مسافران معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه احیای سنت‌ها و آیین‌های فراموش‌شده روستاها، معرفی و برجسته کردن فرهنگ و رسوم جوامع روستایی موجب جذب گردشگر می‌شود، عنوان کرد: هر یک از روستاهای هدف گردشگری در شهرستان شیروان، می‌تواند بسته متنوعی از جاذبه‌ها را به مخاطبان خود معرفی کند که البته در برخی روستاها زیرساخت‌هایی نیز برای استقبال از مسافران فراهم‌شده که به‌تبع موجب رونق اقتصادی آن منطقه نیز خواهد شد.

گفتنی است؛ استقبال مردم شیروان و مسافران از شب فرهنگی این شهرستان که در قالب جشنواره چارسوق برگزار شد، دیدنی بود و برای حضار شب با نشاط و پرشوری را رقم زد.

همچنین حضور نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی و سخنرانی در جمع حاضران در این جشنواره از دیگر برنامه‌های شب فرهنگی شیروان بود.

روابط عمومی

آمار بازدید

آدرس: خراسان شمالی،بجنورد،خیابان قیام جنوبی،قیام 12 پلاک 2

شماره تماس: 058-32288478-32288472-32288475

شماره فکس: 058-32288471

آدرس الکترونیکی: nk.chto@nkchto.ir
nkchto